Bu sayfa : 1105818 kez ziyaret edilmiştir.
24 Aralık 2012

Adaptasyon problemleri asgariye inecek
 

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, beraberinde AK Parti Başkan Yardımcısı Murat Turgut ile birlikte Türkiye Gazetesi Bölge Müdürü Celal Koyuncu’yu ziyaret etti.

 Türkiye Gazetesi Bölge Müdürü Celal Koyuncu, ziyaret için teşekkür ederek, “AK Parti’nin hizmetlerini takip ediyoruz. Yıkıntı halindeki tarihi eserler bugün ayağa kalkmış durumda” dedi.

Milletvekili Şahin, “Büyükşehir olan 13 ilimiz için ayrılan 2013 yılı mahalli idare paylarında meydana gelen artışlar belli oldu. Malatya ilimiz önceki mevcut duruma göre 230 milyon 57 bin TL pay ayrılırken, kanunlaşan yasa çerçevesinde ise Malatya ilimize 323 milyon 743 bin TL pay ayrılacak olup, yüzde 40,72 oranında artış meydana gelmiştir. Büyükşehir yasasından sonra ilimizin almış olduğu hizmetlerin seviyesinde maksimum artış olacağının somut göstergesidir.

İlimizin mücavir alanlarıyla birlikte eğitim, sağlık, ulaşım, ekonomi, altyapı, yeni alt merkezlerin oluşturulması ve sosyal kültürel alanlarda yapacağımız nitelikli ve sağlıklı yatırımlarla doğu, batı, kuzey, güney bölgeleri arasında bir kavşak görevi gören ilimizin daha çok büyümesine ve gelişmesine katkıda bulunmuş olacağız. Hükümetimizin yapmış olduğu bu çalışmalarla 2014 yerel seçimler öncesinde büyükşehir olan illerimizin adaptasyon problemleri de minimum seviye inmiş olacaktır” dedi.

Malatya’daki Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi çalışmalar ile ilgili olarak ise Şahin, Adli Tıp Kurumu’nu bağlı olan illerden dolayı iş yükünün azaltılması için de bir takım çalışmalar yapacaklarını ifade etti. 


Bu haber : 2562 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 962124 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1022118 kez ziyaret edilmiştir.