Bu sayfa : 1095451 kez ziyaret edilmiştir.
29 Mayıs 2012

Hayırlı hizmetlerde hep yanınızdayız
 

 

Şahin kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret etti

 

 AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Grup yönetim kurulu üyesi Mustafa Şahin beraberinde İl Başkan yardımcıları Hakan Kahtalı, Eyüp Sağlam ve partililerle kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret etti.

İlk olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü görevine yeni başlayan Mehmet Çolak’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Milletvekili Şahin burada yaptığı konuşmada; “Malatyamız son yıllarda şehirleşme ve yapılaşma noktasında zirve yapmış konumdadır. Özellikle şehrimizin batı kesiminde binaların bir bir yükseldiğine şahit olmaktayız. Deprem kuşağı içerisinde yer alan ilimizin yeni yapılarda denetimden mahrum bırakılması, denetimden uzak bir yapılaşmaya gidilmesi düşünülemez. Bu konuda yapı ve denetim firmalarının ilimizde müteahitlerimiz muzdariplerdi ama şu anda Bakanlığımızla yapmış olduğumuz görüşmelerde yeni ihdas edilen yapı denetim firmalarıyla karşı karşıya kalmış olduğumuz birtakım sıkıntıların giderilmiş olması konusunda ilimizde de birtakım yeni şirketler kurulmasına imkan tanındı” dedi.

 

 Şahin, 1999 depreminden sonra deprem konusunun gündemimizde sıklıkla yer aldığını söyleyerek şimdilerde ise gerek hükümet gerekse de ilgili bütün meslek gruplarının gerekli hassasiyeti gösterdiklerini ifade etti.

 

 Geçtiğimiz günlerde Japonyada meydana gelen depremi örnek gösteren Şahin şunları söyledi:

 

 Japonyada deprem oluyor. Ordaki insanlarımızın evlerinden çıkmaları için anonsların yapıldığına şahit oluyoruz. Niye? Çünkü 1.derecede deprem kuşağında yer alan Japonyada insanlar kendilerini evlerinde daha güvenli hissediyorlar. Bizim insanlarımız evden çıkıp deprem olduğunda canımızı kurtaralım düşüncesinde iken oralarda standartları yükseltilmiş binalar kendileri için daha güvenli hissediliyor. İnşallah bizler de o günlere geleceğiz.

 

 Kurumlarımızdaki arkadaşlarımızla hem tanışalım hem de sorun ve sıkıntıları varsa bunları yerinde müşahede edelim diye bu ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Bize düşen hangi konuda olursa olsun her an için bir telefon kadar yakınız. Amacımız sizlerin elini rahatlatmak. Hayırlı hizmetlerde hep yanınızdayız.

 

 Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Çolak da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek yeni kurulmuş olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdaki görevimizde amacımız memleketimize, memleketimiz insanlarına güzel hayırlı işler yapmak. Bu işleri yaparken milletvekillerimizin desteğini her zaman için arkamızda hissetmek istiyoruz. Bu şekilde çalışmalarımıza devam edersek Allahın izniyle memleketimize çok güzel hayırlı işler yapacağımızdan eminiz dedi.

 

Şahin ve beraberindekiler Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) müdürü İbrahim Azcan’ı da makamında ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

 

Şahin son olarak Malatya E Tipi Kapalı Ceazaevi Müdürü Şerafettin Güngör ü de ziyaret ederek cezaevinin sorunları hakkında bilgi aldı.

 

 

 

 


 


 


 

 

 


Bu haber : 2686 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951996 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011755 kez ziyaret edilmiştir.