Bu sayfa : 1095471 kez ziyaret edilmiştir.
27 Mayıs 2012

Vatandaşların sorunlarını dinledi
 

 

 

 

 

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Grup yönetim kurulu üyesi Mustafa Şahin İl Başkanlığında düzenlenen Halk gününe katıldı.

 

Şahin halk günü öncesi gerçekleştirdiği basın toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi.

 

 Üç ayların başlangıcı ve Regaip kandili

 

Önemli gün ve geceler manevi duygularımızı canlandıran, kendimizi sorgulamamıza ve yenilememize vesile olan, duygu birliğinin, kardeşliğin, hoşgörünün, paylaşmanın ve dayanışmanın had safhaya çıktığı müstesna zaman dilimleridir diyen Şahin  Bu vesileyle Mübarek 3 aylara girmemizin bir müjdecisi olan Regaip Kandili'ne erişmenin mutluluğunu milletçe yaşamakta olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Rahmet, mağfiret ve bereket kapılarının ardına kadar açıldığı mübarek üç aylarında başlangıcı olan bu gecenin manevi mutluluğunu yaşıyoruz. Allah tüm inananlara nice huzurlu, bereketli kandiller nasip etsin.” dedi.

 

 4.olağan il kongresi

 

4.Olağan il kongresi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Şahin şunları kaydetti:

 

 Geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirdiğimiz İl Kongremizin Malatya’mıza ve tüm partililerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

 

Daha önce atamayla sonrasında ise seçimle İl Başkanlığı görevine getirilen İl Başkanımız Sn.Bülent Tüfenkciye ve yönetim kurulu üyelerine yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Bugüne kadar teşkilatlarda görev almış yönetim kurulu üyelerine de emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

 

 Şunu bir kez daha vurgulamak da fayda görüyorum:14 Ağustos 2001’de AK Partiyi millet kurmuştur. Ak Parti belli zümrelerin, belli çevrelerin, hele hele çetelerin partisi hiç değildir. Şunu herkes bilsin ki Ak Parti’yi nasıl millet kurdu ise ona istikamet çizen, rota çizen, kılavuzluk eden de sadece ve sadece millettir. Milletin huzurunda boynumuz kıldan incedir. Onun haricinde hiç kimsenin huzurunda eğilmeyiz. Hiç kimsenin önünde boynumuzu bükmeyiz. Ak Parti’yi yolundan saptırmaya yönelik her türlü girişim Türkiye’nin rotasına müdahale anlamına gelir. Demokraside, yasamanın, yürütmenin, yargının yetkilerin ve sınırları bellidir. Sınırları aşan her türlü girişim yetki gaspıdır. Millet iradesinin çiğnenmesidir. Gücünü milletten almayan milletle aynı yöne aynı istikamete bakmayan her girişim millet nezdinde de anayasa ve yasalar nezdinde de gayrimeşrudur. Biz bu ülkede gayrimeşruluğa izin vermeyiz.

 Artan terör olayları

 

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, ''İnşallah, anaların gözyaşlarının akmadığı evlatlarının kanlarının akmadığı günlere ulaşmanın tadını, keyfini çıkarırız'' dedi.

 

Şahin, son yıllarda tüm iktidarların terör belasından, çok çektiğini ifade etti.
Uludere'de vatandaşların kaza sonucu vurulmasından sonra konuşanların terör olayları karşısında neden konuşmadığını merak ettiğini ifade eden Şahin, şöyle konuştu:
''Bugün 34 gencimizin Uludere'de bir kaza sonucu vurulmasıyla alakalı aralık ayından beri her seferinde konuşan terör örgütü ve yandaşlarının, maalesef, hala tazeliğini koruyan terörle alakalı bir zerre cümle etmemeleri çocuklarımızla, evlatlarımızla, masum insanlarımızla alakalı bir tek söz söylememeleri elbette halkımız tarafından iyi bir şekilde takip edilmektedir.''
Terörün bitmesi noktasında AK Parti iktidarları olarak bugüne kadar her türlü yolları denediklerini vurgulayan Şahin, ''Meşru yolları deniyoruz. Bunların asıl amaçları şiddetten, nefretten ve kinden beslenerek kendi hayatiyetlerini sürdürmeye çalışmaktır. İnşallah, anaların gözyaşlarının ve evlatlarının kanlarının akmadığı günlere ulaşmanın tadını, keyfini çıkarırız'' diye konuştu.

 

 27 Mayıs Darbesinin yıldönümü

 

27 Mayıs darbesinin yıl dönümü sebebiyle darbeleri de değerlendiren Milletvekili Şahin; o dönemde insanlık onurunun ayaklar altına alındığını, şiddetin devlet eliyle meşru gösterildiğini kaydetti.

 

Necip Fazıl Kısakürek’in 28.ölüm yıldönümü

 

  Hayatını ve tüm çalışmalarını “milletin istikbali”  gayesine adamış, hapis yılları dahil, karşılaştığı bütün zorlukların üstesinden bu gaye-i hayal ile gelebilmiş, asrın şairi, fikir ve dava adamı, vefat anında;

 

  ''Ölüm güzel şey, budur perde ardından haber;

 

 Hiç güzel olmasaydı ölür müydü Peygamber?''

 

 ''Öleceğiz, öleceğiz; müjdeler olsun.

 

 Ölümü de öldüren Rabbe secdeler olsun.'' Diyen üstad Necip Fazıl Kısakürek’i Vefatının 28. yıldönümünde rahmetle anıyoruz. Mekanı cennet olsun.

 

 Yeni stadın temeli atıldı

 

Geçtiğimiz cumartesi Başbakanımızın telekonferansla temelini attığı stadyumun ilimize ve tüm spor camiasına hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

 

 Hatırlayacağınız üzere stadın yapımıyla ilgili konuları sizlerle paylaştığımız günlerde Spor veGençlik Bakanımız bir konuşmasında stad yapılacak illeri sıralarken Malatya ismini söylemeyi unutmuştu.

 

  Bunu fırsat bilen muhalefet partileri ve birtakım basın yayın kuruluşları her zaman olduğu gibi yine mal bulmuş mağribi gibi bu konuyu sabote etmek için ellerinden gelen bütün çabayı sarf etmişlerdi. Onların bu tutumlarını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Sizlerin ve Malatya kamuoyunun da şahit olduğu gibi stadyumun temeli atıldı ve inşallah en kısa sürede bitirilecektir.

 

 Malatya’ya yapılan yatırımlar sadece stadyumla sınırlı değil. Genç nesillerimizin sağlıklı yetişmesini sağlamak ve sporun her dalında başarılı gençler yetiştirmek için yaptığımız çalışmalar il merkezi ve ilçelerimizde de devam ediyor.

 

Son iki yılda il merkezinde ve ilçelerde stad, kapalı spor salonu,

 

Gençlik merkezi vb.hizmetler için 90 trilyona yakın bütçe ayrıldı.

 

 Meraların kiraya verilmesi

 

 AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, meraların kiraya verilmesi uygulamalarında, “Seçilmiş olan bürokratlar da olsa atanmış olan bürokratlar da olsa mutlaka icraatlarını insanların memnuniyeti üzerine yapmaları gerekir” dedi.

Milletvekili Mustafa Şahin, Doğanşehir ilçesinin Reşadiye köyünde, vatandaşların geçtiğimiz günlerde meranın kiraya verilmesine tepki olarak yaptığı yol kesme eylemi hakkında değerlendirmede bulundu.

Şahin, “Köylülerimizin haksızlığa uğramasına şiddetle karşıyız. Reşadiye köyünün merkezinde kalan 310 dönümlük bir kısmının, köylülerimizin hayvanlarını bıraktıklarında ilk uğrak yerleri olan o yerlerin yine köylülerimizin kullanımına bırakılmasından yanayız" diye konuştu.

Köylülerin ve köy muhtarının kendisini aradığını belirten Şahin, "Bununla alakalı olarak İçişleri Bakanımızı aradım ancak ulaşamadım. İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Sayın Osman Güneş’e ulaştım ve kendilerine buradaki durumu anlattım. Valimizle görüştük. Burada hiçbir arkadaşımızın köylülerimizi rahatsız edecek bir icraatı uygulamaya lükslerinin olmadığını ifade etmek istiyorum. Burada bir sıkıntı varsa, valimiz ve diğer ilgililer üstesinden gelirler diye düşünüyorum. Ancak köylülerimizin kullanmadığı meraların ekonomiye kazandırılması için çalışma yapılması gerektiğini de düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Bir basın mensubunun, “Yanlış yapan bürokratlara tahammül edebiliyor musunuz?” sorusunu, “Yanlışları varsa düzeltmek istiyoruz. Tahammül edeceğiz. Bürokrasiyi biz yönlendirmiyoruz. Seçilmiş olan bürokratlar da olsa atanmış olan bürokratlar da olsa mutlaka icraatlarını insanların memnuniyeti üzerine yapmaları gerekir" diye cevaplayan Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yani biz orada bir insana 310 dönüm yer verirken, bir kişinin memnuniyeti ile oradaki yüzlerce vatandaşımızı rahatsız ediyorsak bundan geri adım atmamız gerekir. Bununla ilgili yapmış olduğumuz düzenlemeyi gözden geçirmemiz gerekir diye düşünüyorum.”


 


Bu haber : 2573 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 952016 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011775 kez ziyaret edilmiştir.