Bu sayfa : 1095459 kez ziyaret edilmiştir.
15 Haziran 2012

Bu gece, Peygamberimizin bütün insanlığı temsilen Cenab-ı Hakk’ın yüksek huzuruna kabulü anlamına gelen Miraç Gecesi’dir
 

 

MİLLETVEKİLİMİZ SN.MUSTAFA ŞAHİN’İN MİRAÇ KANDİLİ DOLAYISIYLA YAYINLADIĞI MESAJ

16 Haziran Cumartesi gününü 17 Haziran Pazar gününe bağlayan gece Miraç Kandili’ni idrak edeceğiz. Bu gece, Peygamberimizin bütün insanlığı temsilen Cenab-ı Hakk'ın yüksek huzuruna kabulü anlamına gelen Miraç Gecesi'dir. Recep ayının 27. gecesinin tanık olduğu bu büyük buluşma bizlere insanın ilahi rızaya ve desteğe ulaştığında akıl ve idraki zorlayan nice üst derecelere ulaşabileceğini gösterdiği gibi mana aleminde yükselip ilahi rahmet ve huzura erişmenin öncelikle gönül ve ruh temizliğinden, ahlaki erdemlere yükselişten, her şeyin sahibi olan Yüce Allah’a bağlılık ve boyun eğmeden geçtiğini de hatırlatmaktadır.

Manevi duygularımızı canlandıran, iç dünyamıza doğru bir yolculuk yaparak kendimizi sorgulamamızı sağlayan kutsal gün ve geceler, bizlere, iman, ibadet ve ahlak bakımından kendimizi yenileme, geleceğimizi Allah'ın rızası doğrultusunda planlama fırsatı sunar. Unutmayalım ki, içtenlikle yapılan dua kendimizi bulma ve bilmenin, bize 'şah damarımızdan daha yakın olan' Yüce Allah'ın huzuruna kabulün en güzel yollarından biridir. Bu mübarek gecede Yüce Allah'a açılan ellerin ve yapılan duaların, İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz eder, İslam aleminin ve tüm hemşerilerimin Miraç Kandili'nin hayırlara vesile olmasını dilerim."


Bu haber : 2688 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 952004 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011763 kez ziyaret edilmiştir.