Bu sayfa : 1070338 kez ziyaret edilmiştir.
20 Temmuz 2012

Yaylacı vatandaşları dinledi
 

AK Parti Malatya milletvekili Mustafa Şahin, Sarıçiçek yaylasında inceleme yapıp yaylacıların sorunlarını dinledi.

Sarıçiçek yaylasında yapılan ziyaret ve incelemelere; Malatya milletvekilleri Mustafa Şahin ve Öznur Çalık  AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, il teşkilatı yöneticileri, İl Genel Meclis Başkanı Naci Şavata, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya, Arapgir Kaymakamı Ercan Turan, Kemaliye Kaymakamı Fatih Kaya, il genel meclis üyeleri ve muhtarların yanında yaylacı vatandaşlar katıldı.

 Milletvekili Mustafa Şahin burada yaptığı konuşmada "Sinanlı, Parciken ve Direjan aşiretlerinin yaşadığı yaylalarda yayla kültürünü yerinde görmek, karşılaşılan çileleri ve karşılaşılan sıkıntıları birebir tespit etme noktasında başta Sayın Milletvekilimizle, Arapgir ve Kemaliye kaymakamlarımızla, il teşkilatımızla, il genel meclis başkanımızla, il genel sekreterimizle, encümenlerimiz ve muhtarlarımızla burada bulunmaktayız. Yayla yollarının yapımı bizim için çok önemli. Ürettikleri ürünlerin taşınması ve sağlıklı bir ulaşım sağlanması için bu şart. Gönlümüz istiyor ki içme sularını da çadırların başına kadar götürelim. Bu yayla Kemaliye sınırları içinde, burada ayrıca Kemaliye ve Arapgir kaymakamımız da var. Buradan sonra yaklaşık 2,5 km bir yol açılarak bu yayla yolu Kemaliye asfaltına bağlanmış olacak, her iki taraf için de ulaşım kolaylaşacak, böylelikle ürünlerin daha sağlıklı taşınması da sağlanmış olacaktır" şeklinde konuştu.

Soğuk suları ile ünlü olan bu yerin yaylacılık için önemi vurgulanırken, burada açıklama yapan Milletvekili Öznur Çalık, "Malatyamızın en güzel yaylalarından biri olan Sarıçiçek yaylasında bulunmaktayız. Sinanlı ağabeylerimizin davetlisi olarak geldik. Arapgir'den gelirken Divril yolunun kışın yağan kardan dolayı bozulduğunu gördük. Burası birinci kat asfalttı. İhalesini yapıp inşallah ikinci kat asfaltını yaptıracağız. Böylelikle bu yaylalara gelen vatandaşlarımız bu yolu kullandığı için ulaşımı daha kolay sağlanacak ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfekçi de, "AK Parti il teşkilatı olarak yazın ilçelerimizi ziyaret ediyoruz. Arapgir ilçemizi de ziyaret ettik. Burada muhtarlarımızla bir araya geldik. Onların sorunlarını dinledik. Şu anda yaylacılarımızın bulunduğu Sarıçiçek yaylasını ziyaret ediyoruz. Vekillerimizle, genel meclis başkanımızla, il genel sekreterimizle, encümenlerimizle ve teşkilatımızda bulunan arkadaşlarımızla buradayız. Yapılan yollar sayesinde yaylacılarımızın işleri kolaylaşacak. İnşallah vatandaşımızın diğer sorunlarını da bir bir çözeceğiz" dedi.

Sarıçiçek yaylasında Beşpınar diye adlandırılan mevkide kurulan çadırda gelen davetlilere yemek ikram edildi.


Bu haber : 2728 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 928121 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 986642 kez ziyaret edilmiştir.