Bu sayfa : 1071357 kez ziyaret edilmiştir.
25 Temmuz 2012

Şahin Sütlüce köyünü ziyaret etti
AK Parti Malatya İl Başkanlığı'nın organizesinde Ramazan ziyaretleri kapsamında, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Sütlüce köyünü ziyaret etti.

Beraberinde AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Merkez İlçe Başkanı Osman Güder ve partililerle birlikte Merkeze bağlı Sütlüce köyüne giden Milletvekili Şahin, kayısı piyasasında oto kontrol mekanizmasını tutacak bir kurumun olmadığını, yereldeki müstahsillerin birlik olması gerektiğini belirtti.

Şahin, nereye gidilirse gidilsin birçok bölgede çiftçilerin kendi ürünleriyle ilgili pazarları kendilerinin oluşturduğunu söyleyerek bu pazarların bugüne kadar oluşturulamadığını ifade etti. Şahin, "Afet riskine karşı kayısının da bu kapsama alınması lazım dedik. AK Parti iktidarları döneminde TARSİM denilen tarım sigortası ihdas edildi. Tarım sigortasıyla beraber doluya karşı dona karşı ilk etapta böyle bir garanti verildi. Akabinde denildi ki, bunlar var ama Malatya için en büyük sıkıntı çiçek dönemindeki tehlikeydi. Bunun olması mümkün değildi" şeklinde konuştu.

Şahin, dünya ülkeleri içerisinde hiçbir ülkenin kayısı veya diğer meyvelerdeki ürününü çiçek döneminde sigorta kapsamına almadığını kaydederek, "Bunu da ilk kez geçen yıl biz yaptırdık" dedi.


Bu haber : 2810 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 928955 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 987661 kez ziyaret edilmiştir.