Bu sayfa : 1105801 kez ziyaret edilmiştir.
08 Aralık 2011

Milletvekilimiz Sn.Mustafa ŞAHİN’in Muharrem ayı mesajı
           Öncelikle içerisinde bulunduğumuz Muharrem ayının islam tarihinde ve kültürümüzde önemli bir yeri vardır. Muharrem ayı hicret ayıdır. Muharrem ayının 10’u bizlere ciğerlerimizi dağlayan, inananları hüzne boğan, Kerbelayı hatırlatan aydır. Muharrem ayının birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesine ve herkesin sevgi, saygı içerisinde bir arada yaşamasına vesile olmasını temenni ediyorum.

 

Bugün bütün dünya Müslümanları tarafından büyük bir üzüntüyle hatırlanan Kerbela olayının yıldönümüdür. İslam tarihinde en zalim ve en kanlı katliamın yaşandığı, Hz. Peygamberin biricik torunu, Hz. Ali’nin oğlu Hz.Hüseyin’in aile efradıyla birlikte 72 taraftarıyla şehid edildiği belalar diyarı Kerbu beladır.

Kerbela olayı tüm inanan insanlar üzerinde öylesine derin izler bırakmıştır ki 1400 yıllık olay halen hafızalarda tüm canlılığını korumaktadır.

Kerbela’da acımasızca ve hunharca şehid edilen Hz. Hüseyin ve yakınlarının haksızlığa ve zalimlerin zulmüne karşı onurlu direnişleri, doğruluk adına samimi yürüyüşleri bütün inananların gönüllerinde unutulmaz derin izler bırakmıştır.

Kerbela olayı bizim için ortak bir hüzün ve matem olayı olduğu kadar bir adalet, hikmet hak ve hakikat olayıdır.

Bizler bu hadisenin matemini tutarken aynı acıların bir daha yaşanmaması için Kerbela olayını doğru okuyup doğru anlamaya ve müspet sonuçları çıkarmaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır.

Hak ve adalet uğruna canını feda eden Hz. Hüseyin’in bu Hüseyni duruşu, tüm inananlar kardeşlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek adına örnek almalıdırlar.

Kerbela Tüm dünyada alevisiyle, caferisiyle, sünnisiyle;  mezhebi, kültürü, meşrebi ne olursa olsun tüm inananları ortak bir matemde buluşturup bütünleştirmiştir.

İçeriden ve dışarıdan bu coğrafya üzerinde yaşayan insanların birlik ve bütünlüğünü bozmak isteyenler Alevi-Sünni , Kürt –Türk gibi ayrımlar yaparak insanlarımız arasına nifak tohumu ekmeye çalıştılar. Fakat bu zavallı insanlar şunu çok iyi bilmelidirler ki bu coğrafya üzerinde yaşayan ;Alevisi , Sünnisi,  Çerkezi, Lazı, Kürdü ,Türkü herkes bu nifak tohumları ekmeye çalışanlara karşı geçmişte de olduğu gibi bugünde  hüseyni bir duruş sergilemeye devam etmektedir.

Ahde vefasızlığı görmek isterseniz Kerbelaya bakın!

Verdiği karardan vazgeçmeyerek yola çıkanları görmek isterseniz Kerbelaya bakın!

Komutan Hür gibi aklıselim düşünüp karar verenleri görmek için Kerbelaya bakın!

İnsan hakları ihlallerinin ve savaş kurallarına riayet edilmediğini görmek isterseniz Kerbelaya bakın!

Doğrudan, hakikatten hiçbir zaman vazgeçilmediğini görmek istiyorsanız Kerbelaya bakın!

Masum yüreklerde sevdanın ne olduğunu görmek Kerbelaya bakın!

Hz. Hüseyin’i daha doğru, daha iyi anlamayı ve idrakk etmeyi anlamak isterseniz Kerbelaya bakın!

Zülme ve zalimlere karşı hüseyni bir duruşun nasıl olduğunu görmek isterseniz Kerbelaya bakın!

Haram aylardan biri olan Muharrem ayında islam adına savaşacak kadar zillet, delalet ve ihanet içinde olanları görmek isterseniz Kerbelaya bakın!

Rahmet peygamberinin çiçeği,cennet gençlerinin seyyidi,ümmetin gözbebeği  Hz.Hüseyin ve Kerbela şehidleri başta olmak üzere bütün şehidlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor ve saygılarımı sunuyorum.


Bu haber : 3294 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 962108 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1022101 kez ziyaret edilmiştir.