Bu sayfa : 1095490 kez ziyaret edilmiştir.
28 Temmuz 2012

28 Şubatçıların emir erleri
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin tutuklu milletvekillerinin tahliye talebine red cevabı verilmesini Başbakan’ın en mutlu günü olarak yorumlayan CHP liderini eleştirerek  “Kılıçdaroğlunun açıklamaları evlere şenlik bir açıklamadır. Yargı kimsenin arka bahçesi değildir”dedi.

 

Beraberinde İl Başkanı Bülent Tüfenkci ve partililerle birlikte Ramazan programları kapsamında Çöşnük mahallesini ziyaret eden Milletvekili Şahin burada yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlunun açıklamalarını halkın takdirine sunduğunu ve yargının AK Parti iktidarından önce körler sağırlar birbirini ağırlar şeklinde kararlar aldığını ifade etti.

 

Şahin AK Parti öncesinde yargının kimin arka bahçesi olduğunu herkes biliyor; Siz gideceksiniz zanlı olan insanları kanun karşısında korumak için aday göstereceksiniz. Akabinde de seçim sonrası bunları salıvermeyi planlayacaksınız. O dönemler geride kaldı diye konuştu.

 

 28 Şubat sürecinde Malatya’da yaşanları da anlatan Şahin 28 Şubat mağduru olan insanların hala Türkiye’nin dört bir yanında olduğunu ve o gün niyetlerinden dolayı yargılanıp hala Malatya cezaevinde yatan insanların bulunduğunu söyledi.

 

Şahin CHP’nin bugün listelerinde aday olarak gösterdiği ve salıverilmelerini istediği kişilerin 28 Şubat aktörlerinin önlerinde el pençe divan durduklarını onların emir eri konumunda olduğunu vurgulayarak bu dönemlerin AK Parti iktidarlarıyla birlikte geride kaldığını ifade etti.

 

Bugün ebetteki yargı haksızın karşısında haklının yanında olmaya devam edecektir diyen Şahin sözlerine şöyle devam etti:

 

Bugün CHP Basın mensuplarının da cezaevinde olduğunu söylüyor. Başbakan bunu kırk kez söyledi ama hala bunların kafaları basmıyor. Siz terör destekçisi kişileri basın mensubu olarak lanse etmeye devam edin. Vatandaşımız bunların ne demek istediğini çok iyi anlıyor. Biz sahadayız. Vatandaşlarımızın olumlu tepkilerini alıyoruz. Bu ramazan ayında dualarını alıyoruz. Dua alacak kadar hayırlı işleri yerel yöneticilerimiz olsun, merkezi hükümetimiz olsun yapıyoruz. Eksikliklerimizi de görerek bunları bertaraf etmenin gayreti içerisinde olacağız.

 

İl Başkanı Bülent Tüfenkci ise son günlerde Kale ilçesinde yaşanan su problemine değinerek  Kale ilçesinin AKSA elektrik tarafından susuz bırakılmasını kabullenemediğini söyledi.

 

Kale Belediyesinin AKSA’ya olan borcunu ödeme noktasında gayret gösterdiğini söyleyen Tüfenkci Kale belediyesinin borcunu bir anda ödemesini istemek  doğru bir yaklaşım değil.Zaman içerisinde taksitlere bölünerek belediyenin gücü oranında ödeme planı yapılabilir.Tutup da bütün ilçeyi cezalandıracak bir şekilde sıcaklığın zirve yaptığı günlerde oradaki vatandaşlarımızın susuz bırakılması doğru değildir.Bu insanlık adına da şirket politikası adına da doğru değildir.Umarım şirket gerekli girişimlerde bulunarak yapmış olduğu hatayı telafi eder dedi.

 

Mahalle muhtarı Abdullah Polatbaş da ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek Şahin ve Tüfenkçi ye teşekkür etti.


Bu haber : 2450 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 952035 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011794 kez ziyaret edilmiştir.