Bu sayfa : 1095463 kez ziyaret edilmiştir.
10 Ağustos 2012

Mesleki teşekküllerle istişare halindeyiz
 

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nı (MTSO) ziyaret etti.

Beraberinde, partinin il başkanı Bülent Tüfenkçi, il başkan yardımcıları Murat Turgut ve İsmet Gürbüz Yılmaz, merkez ilçe başkan yardımcısı Yusuf Günay, il yönetim kurulu üyeleri Akif Baştürk ve Naci Özer’le birlikte MTSO’yu ziyaret eden milletvekili Mustafa Şahin, gündemdeki konulara ve Malatya ekonomisine temas etti.

Şahin, “Ekonominin önündeki engelleri kaldırmak için çaba gösteren iktidarımız, Malatya’yı yine teşvik kapsamına aldı. İlimizin 4.bölgede kalmasından sonra niye 5. bölgede olmadı gibi beklentiler olduğu. Ancak Malatya’yı diğer kalkınmamış illerin kategorisine konulamazdı” ifadelerini kullandı.

Şahin, Malatya milletvekilleri olarak ilin kalkınması için çaba gösterdiklerini ve sivil toplum kuruluşu ve mesleki teşekküllerle istişare içinde ifade etti. Milletvekili Şahin, kuruluşların Arge çalışmasına da önem vermelerini önerdi.

MTSO Genel Sekreteri Erkan Gölgeli’nin de yer aldığı ziyarette konuşan MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ise teşvik sisteminden söz edip, “Malatya’nın 4. teşvik bölgesinde olması nedeniyle üzülmüştük, ancak Malatya organize sanayi bölgesinde 5.teşvik kapsamındadır. Bu da sevindiricidir. Çünkü, 12 bin 500 metrekare 3. organize sanayi bölgemiz yatırımcıyı bekliyor. Serzenişimiz; Malatya yeni yeni mesafe kat etmeye başlamıştı. Önünün biraz daha açık tutulması gerektiğini söylemiştik” şeklinde konuştu.

Erkoç, kayısı hasadından sonra üreticiye sıfır faizli veya düşük faizli kredi verilmesinin önemini anlatıp, 350-400 milyon dolar yılda döviz girdisi sağlayan kayısıyı sanayi ürünü yapıp, yılda 1 milyar dolar girdi haline getirilmesi gerektiğini söyledi.

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi de konuşmasında, sanayi ve ticaretin gelişmesinde öncülü eden MTSO önemli işlevler görmektedir. Sanayiciyi çekme, onlara kolaylık sağlama, problemlerini giderme noktasında köklü görevler gören MTSO, sorunları paylaşıp, kırmadan dökmeden ve sürekli peşine düşerek çözmeye çalışıyor. MTSO, teşvik paketinde ilgili bir takım aksaklıkları da yetkili yerlere ilettiler” dedi.


Bu haber : 2492 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 952008 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011767 kez ziyaret edilmiştir.