Bu sayfa : 1095489 kez ziyaret edilmiştir.
12 Ağustos 2012

Farklılıklarımız zenginliğimizdir
 

AK Parti Malatya milletvekili Mustafa Şahin, "Sürgü’de kurulmak istenen tezgahı bozduk” dedi.

 

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, milletvekilleri olarak halkın huzur ve sükunu için de çalışmalar yaptıklarını ifade edip, “Bunun son örneği Sürgü’de kurulmak istenen tezgah oyununu bozduk” dedi.
AK Parti Malatya milletvekili Mustafa Şahin, İHA’ya yaptığı açıklamada, “Terör dışındaki bütün eksikleri, sıkıntıları gideren bir iktidarın mensuplarıyız. Terör sorunu ise muhalefet ve vatandaşlarımızın el birliği ile gayretleri sonucu inşallah çözülecektir” ifadelerini kullandı.
“Terör mihrakları, Kürt kökenli insanlarımızın hayat standartlarını yükseltilmesinden öte, siyasi idealleri için kan akıtıyorlar” diyen milletvekili Şahin, “Mücadelemizi yurt içinde ve dışında sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.
Milletvekilleri olarak halkın huzur ve sükunu için de çalışmalar yaptıklarını ifade eden Şahin, “Bunun son örneği Sürgü’de kurulmak istenen tezgah oyununu bozduk” dedi. Şahin, daha sonra şunları söyledi:
“Sürgü’yü kaşımaya çalışan insanlar olduğunu gördük. Alevi Sünni ayrımı ile ilçedeki huzur güveni bozmaya çalışanlar oldu. Davulcu olayından sonra ana muhalefet 4 milletvekili beldeye gelmişlerdi. Arkadaşlarımız olumlu tablo ortaya koydular. Ancak bunu farklı alanlara çekmeye çalışan gruplar vardı. Olay ilk etapta davulcu ve o aile arasındaki münferit sürtüşme olayı idi. Ancak daha sonra burası sosyal medya kanalıyla orada bir tezgah oyun olduğunu gördük ve o oyunu da bozduk. Buradaki Alevi kardeşlerimiz hassasiyet gösterdi. Alevi ve Sünni vatandaşlarımız, yerel yöneticilerimizin gayreti ile mihrakların sevinçleri kursaklarında kaldı. Sağduyu sahibi insanlarımızın oyunlara alet olmayacağı kanaatindeyiz.”
”Farklılıklar bizim zenginliğimizdir” diyen milletvekili Şahin, “Bin 400 yıldır bu topraklarda yaşayan insanlarımızın farklılıkları bizim için zenginliktir. Bu zenginliğimiz bozmaya çalışanlara daha önce de fırsat verilmedi, şimdi de verilmeyecektir” ifadelerini kullandı.


Bu haber : 2861 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 952034 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011793 kez ziyaret edilmiştir.