Bu sayfa : 1095467 kez ziyaret edilmiştir.
13 Ağustos 2012

Büyükşehir kimliğine yakışan önemli hizmetler yapılıyor
 

 

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile birlikte gece sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi…

 Malatya Belediyesi’nin güzel işler yaptığına şahit olduklarını belirten Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya’nın Büyükşehir adayı bir şehir olduğunu ve Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile ekibinin göreve geldikleri günden bu yana geçen 3 yıllık süre içerisinde büyükşehir kimliğine yakışan önemli hizmetler yaptığını söyledi.

 

Şahin, “Belediyemiz alt ve üst yapıyı ilmek ilmek işleyerek mükemmel bir noktaya getirmeye çalışıyor. Yeşiltepe’nin 3 mahalle muhtarıyla bir araya geldim. Oradaki çalışmaları yerinde gördüm. Gerçekten harika çalışmalar yapılmış. Muhtarlarımız mahalle tarihlerinde ilk kez bu denli köklü çalışmalara şahit olduklarını ifade ettiler. Yolun alt tarafıyla yolun üst tarafı arasında fark var diye serzenişler vardı. Buralarda da çok güzel çalışmaların yapıldığına şahit oluyoruz” dedi.

 

Hem şehir merkezinin daha işler bir hale gelmesi, hem de esnafların dükkanlarının göz zevkine daha uygun bir görünüme kavuşturulması açısından yapılan çalışmaların takdire şayan olduğunu belirten Milletvekili Şahin, “Niyazi Mısri Caddesini beraber inceledik. Oradaki çalışanlarla bir araya geldik. Mısır çarşısı da şehrimizin kalbi olan, alış verişin merkezi olan bu bölgenin de daha mükemmel olması gerekiyordu. Belediyenin belki üstüne vazife olmamasına rağmen bu çalışmaları yürütüyor. Çalışmaları da özellikle hem esnafları, hem de vatandaşları düşünerek geceye kaydırmış durumdalar.

 

2013 yılının Kasım ayına kadar başkanımızın birinci dönem başkanlık dönemi devam ediyor. İnşallah büyükşehire namzet olan bir belediyemizin o gün bu yapılarıyla beraber en mükemmelini yakalamış oluruz. Belediye Başkanımıza ve ekibine bu çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum ” dedi.

 

Sıcakların artması, içerisinde bulunduğumuz Ramazan ayı ve cadde esnaflarının ticari kayba uğramamaları amacıyla çalışmaları gece sürdürdüklerini belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Ekiplerimiz şuan gece çalışıyor. Gündüz hem esnafımız rahatsız olmuyor, hem de yaya ve araç trafiği olumsuz etkilenmiyor. Niyazi Mısri Caddemiz ticaretin yoğun olduğu, ayrıca ulaşım açısından da önemli akslarımızdan biri. Buradaki çalışmalarımız yüzde 60 oranında tamamlandı. Çalışmaları bir ay içerisinde tamamlamak amacıyla yoğun gayret gösteriyoruz” dedi.

 

Mısır Çarşısı Malatya’nın önemli çarşılarından biri…

 

Mısır Çarşısında devam eden üst yapı çalışmaları ile ilgili bilgiler de veren Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Mısır Çarşısı ilimizin önemli çarşılarından biri. Bu çarşımızın kanalizasyon, içmesuyu, drenaj gibi alt yapılarını daha önce tamamlayarak, zeminini yeniledik. Şu anda da Mısır çarşısı esnaflarımızın hem yağışlardan hem de güneşten etkilenmemeleri, çarşımızın daha güzel bir görünüme kavuşturulması için çatı kaplaması yapılıyor. Ayrıca biraz daha havadar bir şekilde kaplaması yapılıyor. Buradaki çalışmalarda bir aksilik çıkmadığı takdirde bir hafta içerisinde tamamlanacaktır” dedi.

 

Gece çalışan ekiplere, Milletvekili Mustafa Şahin ve Belediye Başkanı Ahmet Çakır  tatlı ve meyve ikram edip  çalışanlarla uzun uzun sohbet ederek fedakar çalışmalarından dolayı teşekkür etti.


Bu haber : 2620 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 952012 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011771 kez ziyaret edilmiştir.