Bu sayfa : 1105797 kez ziyaret edilmiştir.
14 Ağustos 2012

AK Partiyi milletimizin teveccühü iktidara taşımıştır
 

AK Parti Milletvekili Mustafa Şahin 3 Kasım 2002 seçimlerinden sonra vatandaşımızın güçlü desteği bizleri iktidara taşımıştır. İnşallah bundan böyle de AK Parti iktidarı bu ülkede kalıcı olur.2002 öncesi iktidarları hepimiz çok iyi hatırlıyoruz dedi.

 

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin Ramazan ziyaretleri kapsamında Hasırcılar beldesini ziyaret ederek sorun ve sıkıntıları dinledi.

 

Hasırcılı vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Milletvekili Şahin AK Parti’nin kuruluş yıldönümü sebebiyle 2002 yılından bugüne AK Parti icraatlarını özetleyerek şunları ifade etti:

 

2001 14 Ağustos’da Türkiye’de AK Parti kurulduğu zaman ülkenin içerisinde bulunduğu sıkıntıyı hepimiz çok iyi hatırlıyoruz. O günün şartlarında bir koalisyon hükümeti vardı. Koalisyon hükümetinden önce de birtakım irili ufaklı koaliasyonlara şahit olduk.2002 3 Kasım seçimlerinde AK Partiye vatandaşımızın güçlü desteği teveccühü bizleri iktidara taşıdı. O günden bugüne devam ediyoruz. İnşallah bundan sonra da devam eder. Asıl amacımız insanların makam mevki sahibi olması değildi. Bu ülkede bugüne kadar yanlış giden gidişata dur diyecek bir anlayışın olması gerekiyordu.

2002 tarihinde iktidara gelmiş olduğumuz gün bu ülkede insan hakları, sosyal devlet hukuk adına kesinlikle zerre kadar demokratik bir devlete yakışmayan yasal birtakım düzenlemeler vardı. Biz ne yaptık. O günden itibaren peyderpey bunların tümünü bertaraf etmeye gayret gösterdik. İnsanlarımızın hayatlarını daha iyi bir şekilde sürdürmeleri,  inançlarını yaşamaları, yaşam standartlarının yükseltilmesi, özgürlüklerin genişletilmesi konularında birçok çalışma yaptık.

 

Son günlerde Şemdinli’de yaşanan olaylara da değinen Şahin CHP’nin tutumunu eleştirerek Aciz kaldıkları zaman Doğu ve Güneydoğuda terörü kışkırtmaya başladılar. Bunların hepsi taşeron firmalar, fason çalışıyorlar. Bunların hepsinin uçları, ipleri dış ülkelerin ellerinde. Bugün Şemdinli’de bir tezgah düzenlediler. şemdinliyi kurtaracağız dediler. Kurtarılmış bölge oluşturacağız. Suriye türünden bir teşebbüse giriştiler. Güvenlik güçlerimiz, askerimiz hükümetimiz anında reaksiyonunu gösterdi, tedbirini aldı. Sonuç terör örgütü için hezimetle sonuçlandı ifadelerini kullandı.

 

CHP’nin Şemdinli’de neler oluyor diyerek PKK’nın ekmeğine yağ sürüyor diyen Şahin şunları kaydetti:

 

O insanlar gidip orda askerin yanında yer almaları gerekirken Şemdinli’de neler oluyor diye PKK’nın ekmeğine yağ sürecek birtakım eylemlerde bulundular. Bugüne kadar onlarca askerimiz şehit edilirken hiçbirinin kılı kıpırdamaz. Ama ne zamanki terör örgütü PKK ciddi bir sıkıntıya girer. O zaman anında ortaya çıkar, velveleyi koparırlar. Siz eğer bu vatanın evladıysanız, bu ülkenin insanlarıysanız çıkacaksınız adam gibi yiğitçe, mertçe teröre karşı hesap sorulması noktasında iktidarın yanında yer alacaksınız.

 

14 ağustos için meclisi olağanüstü toplantıya çağırmışlar? Kim emretmiş? Kandil. Meclisin mutlaka toplanması lazım diyorlar. Peki yarın toplantı yapılsa kimin ekmeğine yağ sürülecek. Ne adına toplantı yapmak istiyorsunuz. Yine kandildeki ne idüğü belirsiz insanların emirleri doğrultusunda böyle bir hesabın içerisine girmişler.

Biz bu hesapların tümünü bozduk. Allah’ın izniyle zaman inşallah çok da uzun olmayacak. Bunların tümü de bir bir bertaraf edilecek.

Biz bugüne kadar bu ülkede teröre rağmen bu hizmetleri yaptıysak iyi bir yoldayız.

CHP bu ülkede nifakı körüklemekten başka bir şey yapmamıştır. Bunlar kendi rotalarını hiçbir zaman için değiştirmediler. Vatandaşımız kimin samimi kimin art niyetli olduğunu çok iyi biliyor.


Bu haber : 2504 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 962104 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1022097 kez ziyaret edilmiştir.