Bu sayfa : 1095460 kez ziyaret edilmiştir.
24 Ağustos 2012

Şahin Suriyeli mültecileri ziyaret etti
 

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin Suriye’den Malatya’ya gelen 3 bin civarındaki Suriyeli mülteciyi ziyaret etti.

Malatya’da 8 yurt binasına yerleştirilen mültecilerin Adıyaman’da konteynır kent kurulduktan sonra bu ile gidecekleri bildirilirken, AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin ve Öznur Çalık ile Müftü Hacı Yusuf Gül,Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Mahmut Özer, Hakan Kahtalı ve partililer, Battalgazi Öğrenci Yurdu’nda barındırılan 900’e yakın mülteciyi ziyaret etti.
 
Ziyarette mülteci çocuklarını top ve çikolata hediye edilirken, mülteci temsilcilerinden sorunlarla ilgili bilgi alındı.
 
Bazı mülteciler, Osmaniye, Gaziantep ve Hatay’da bulunan ailelerini görmek istediklerini ve daha sonra Suriye’ye dönerek özel Suriye ordusunda görev alıp Esad yanlısı güçlere karşı koymak istediklerini söyledi.

 Mültecilerle görüştükten sonra açıklama yapan milletvekili Mustafa Şahin, "Çocukları için buraya gelmişler. Türk milletinin ne kadar misafirperver olduğunu gördüler. Diktatörün zulmünden dolayı ilimize 3 bine yakın mülteci ilimize geldi. Sıkıntılarını dinledik. Kamuoyunda şöyle bir yargı var, 'Orada mücadele etmeyip ateş hattından niye buraya geliyorlar?' diyorlar. Burada ailelerini görüp bir kısmı tekrar Suriye’ye dönecek” ifadelerini kullandı.


Bu haber : 2570 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 952005 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011764 kez ziyaret edilmiştir.