Bu sayfa : 1105804 kez ziyaret edilmiştir.
03 Eylül 2012

Başkanımız ve ekibine teşekkür ediyorum
 

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, beraberinde bazı partililerle birlikte Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret etti.

Milletvekili Şahin, yaklaşık 2 aydır sahada olduklarını ve 25 mahalleyi ziyaret ettiklerini, bu mahallelerin de özellikle merkez dışındaki mahalleler olduğunu belirterek, gerek vatandaşlardan gerekse mahalle muhtarlarından aldıkları bilgileri Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a bir dosya halinde sunduklarını söyledi.

Milletvekili Şahin: Vatandaşlarımızın şükranlarını hep beraber izlemiş olduk…

Milletvekili Şahin, mahalle ziyaretleri sırasında yaptıkları gözlemlere dayanarak Belediye hizmetleri ilgili değerlendirmelerde de bulundu.

Şahin, “Malatya’mızın her bölgesinde, yani daha önce belki lokal çalışılan ilimizde şimdi bütün sahalarda, bütün mahallelerimizde; ister kanal üstü olsun, isterse çevreyolu altı olsun isterse kanalla çevre yolu arasında bulunan yerlerimizde olsun mahallelerimizden kenar semtlerimize kadar ciddi çalışmalar olduğunu müşahade ettik. Belki 1 yılda 3 yılda 5 yılda yapamayacağımız kadar eksikliklerimiz var ama ben şunu gördüm; göğsümüz kabararak gerçekten gidip gezmiş olduğumuz yerlerde vatandaşlarımızın da şükranlarını hep beraber izlemiş olduk” dedi.

Şahin: Başkanımız ve ekibine teşekkür ediyorum…

Yapılan çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini anlatan Şahin, “Aydınlatmadan kaldırım çalışmalarına kadar, altyapı drenaj kanallarının yapılmasından semt konaklarının inşasına kadar; ulaşımın rahatlaması noktasında, imar çalışmaları gibi çeşitli çalışmaların sürdüğünü gördük. Bugüne kadar yapılan çalışmalardan dolayı hem Başkanımız, hem ekibine teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

Şahin, “Belediye Başkanımızın da karşılaşmış olduğu, bizim Ankara’da yapmamız gereken sorunlar da varsa kendileriyle istişare etmek istedik. Yerelde ufak tefek bir takım eksiklikler var, olacaktır ama şunu gördük gerçekten Başkanımız, doğru bildiklerini doğru bir şekilde uygulamaya, hayata geçirmeye gayret gösteriyorlar” diye konuştu.

Malatya’da dünya standartlarında bir şehircilik için çalışıldığını anlatan Şahin, “A’dan Z’ye yapılan işlerin arkasındayız. Başkanımızı destekliyoruz. İnşallah bundan sonra da daha hayırlı hizmetler, insanlarımız için Malatya’mız için yapmasına vesile olacak çalışmalar yaparlar” dedi.

Şahin, vatandaşlara da seslenerek, “Özellikle vatandaşlarımız bazen aldıkları hizmet noktasında acele ediyorlar. Süre uzadı gibi bir takım serzenişleri oluyor. Yani şu bilinmeli ki hiçbir nimet külfetsiz olmaz. Eğer biz bir nimete ulaşmak istiyorsak onun külfetini çekeceğiz. Tabi yollarımız yapılırken toz olacak. Altyapı çalışması yapılırken çok süratli bir şekilde çalışılmış olmasına rağmen elde olmayan sebeplerden dolayı ortaya çıkan altyapı sorunlarını belki çözme noktasında yeni bir takım sorunlarla karşı karşıya kalınıyor. Onun için ben özellikle vatandaşlarımızın sabırlarını biraz daha kendilerinden rica ediyorum. Gerçekten belediyemiz çalışırken de buna azami bir dikkat gösterdiği kanaatindeyiz, bunu görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Çakır: Malatya çok farklı bir şehir görüntüsüne, modern bir kimliğe bürünecek…

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ziyaretlerinden dolayı Milletvekili Şahin ve beraberindeki heyete teşekkür ederek, “Bizler yerel yöneticiler olarak halka ne kadar kulak verebiliyorsak, halkı ne kadar anlayabiliyorsak; belediyeden beklentileri, sorunların neler olduğunu sağlıklı tespit edebiliyorsak, bunları sağlıklı bir şekilde de projeye dönüştürebiliyorsak o kadar başarılı olacağız ve halkın yanında yer almış olacağız. Dolayısıyla sizlerin getirmiş olduğu, vatandaşlardan almış olduğunuz olumlu veya olumsuz bütün görüşleri de dikkate almak zorundayız” dedi.

Çakır, “Ne kadar çalışma yaparsak yapalım yine de belki görememiş olduğumuz, atlamış olduğumuz konular mutlaka vardır. Bu açıdan da sizlerin önerileri ve özellikle yaz ayları boyunca bütün vekillerimizin sahada olması, 2 ayı geçkin bir süre sahada çalışıyor olması da tüm vatandaşlarımız adına da büyük bir şans. Sadece belki şehri ile ilgili konu değil genel sorunlar olabilir, kişisel sorunlar olabilir; bunları sizlere iletme imkanı buluyorlar” şeklinde konuştu.

Başkan Çakır, “Vatandaşlarımız, tabi bu vesileyle de yerel bazda da karşılaşmış olduğu sıkıntıları sizler aracılığıyla da dile getirebiliyorlar. Bizler de her ne kadar gitsek ulaşsak da mutlaka ulaşamadığımız noktalar vardır. Bu açıdan özellikle böyle güzel bir çalışma yaparak gelen talepleri toplayıp bir rapor halinde getirmeniz de güzel bir çalışma. Bundan dolayı da sizlere teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Çakır, Malatya’yı daha sorunsuz bir hale getirmek için çalıştıklarını belirterek, “Vatandaşa daha çok nasıl hizmet götürebiliriz? bunun gayreti içerisindeyiz. İnşallah bu çalışmalarımız her geçen gün artarak devam ediyor. Tabi Malatya yeni bir kimlik kazanıyor. Yeni bir şehir görüntüsü ortaya çıkıyor. Batı girişiyle, şehir içiyle birlikte şu anda devam eden çok projemiz var. Bu projelerimizin bitmesiyle birlikte gerçekten Malatya çok farklı bir şehir görüntüsüne, modern bir kimliğe bürünecek. Bu da Malatya’mız için çok önemli” şeklinde konuştu.


Bu haber : 2556 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 962111 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1022104 kez ziyaret edilmiştir.