Bu sayfa : 1105814 kez ziyaret edilmiştir.
04 Eylül 2012

BDP Kürtlerin temsilcisi değildir
 

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin Yeşilyurt ilçesine bağlı  5 köyü(Üçgöze,Aşağı köy,Orta köy,Öncü köyü ve Salkonak mezrasındaki köylüleri) ziyaret ederek sorun ve sıkıntılar hakkında bilgi aldı.

 

 Meclisin tatile girmesinden sonra Malatya’da çalışmalar yürüten Milletvekili Şahin ilçe ve köyleri ziyaret ederek vatandaşlarla açık hava toplantıları gerçekleştiriyor.

 

 Şahin bu toplantılarda muhtarların ve vatandaşların eksiklikleri ve sıkıntılarını dinledi, şikayetlerini tek tek not aldı.

 

 Yeşilyurt ilçesine bağlı köylerde köylülerin yoğun ilgisiyle karşılanan Milletvekili Şahin ” Başbakanımızın direktifleri doğrultusunda köylerimizdeki sorunları yerinde tespit etmek için bu gibi ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Bu tür ziyaretler köylerin eksiklerini görmek ve sorunları bire bir onlardan dinlemek açısından olumlu sonuçlar vermekte. Bizler bu vesile ile köylümüzün kafasındaki seçimden önce geliyorsunuz bir daha da köylere uğramıyorsunuz imajını bitirdik dedi."

 

 AK Parti döneminde yapılan hizmetleri anlatan Şahin Eğer bugün gitmiş olduğumuz köylerde insanlarımız şu ana kadar yapmış olduğunuz güzel şeyler var. Ancak bunların hiçbirisini yapmamış olsanız bile bizim yine gönlümüz sizlerle beraber diyorlarsa bu bizim için büyük bir kazanımdır. Gönül ister ki burada bütün arkadaşlarımızın bütün insanlarımızın yaşamış olduğu bu bölgelerde sorunlar tamamen bitirilsin diye konuştu.

 

 Ülkemizde birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik içerisinde güzel şeyler yapıldığını söyleyen Milletvekili Şahin özetle şunları kaydetti:

 

 Bugüne kadar eğer bu dağ köylerimizde insanlarımızın tamamı Kürt olmasına rağmen Kürtçülük yapmamışlarsa bu bizim için en büyük zenginliktir, en güzel tarafımızdır.

 

Bi tarafımız yönümüzü güneye doğru çevirmişiz. Diğer taraf kuzeye. Kıblemiz bizim Kabe. Onların kıblesi Rusya, Çin. Marksist devletlere taraf bir yön tayin etmişler.Buna rağmen bizim bu bölgemizin insanları hiçbir zaman için onlara sıcak bakmamıştır.Doğudaki insanlarımız da onları hiçbir zaman için kabullenmiyorlar.Onların bütün amaçları o bölgede kendilerine göre bir devlet yapısı içerisinde bir şeyler elde etmek.Oradaki Kürt halkının güçlü,inançlı birtakım bağları var.Bizimle aynı düşüncede olan insanlarımız.

 

Fakat BDP hiçbir zaman için Kürt halkının temsilcisi olmadı, olamazlar da. Kürt halkı da onları kabul etmiyor. Onların silah baskısıyla terör estirmelerine rağmen yereldeki desteği hiçbir zaman için tam alabilmiş değiller.

 

 Köyün yaşlıları ise ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek bugüne kadar AK Parti iktidarları dönemindeki hizmeti hiçbir dönemde görmediklerini söylediler.

 

 Şahin’e ziyaret esnasında İl Başkanı Bülent Tüfenkci,il başkan yardımcısı Hakan Kahtalı,Yeşilyurt ilçe Başkanı Fikret Çolak,il genel meclis üyesi Mehmet Şireci,Yakınca Belediye Başkanı Veysel Katırcı,Bostanbaşı Belediye Başkanı Hasan Aydoğan,Yeşilyurt ilçe teşkilat üyeleri ve çok sayıda partili eşlik etti.

 

 Şahin ve beraberindeki heyet Üçgöze köyünde de muhtarlarla yemek yiyerek sohbet etti.

 

 Heyet Adıyaman sınırlarında bulunan Şerefhan köyündeki bir cenaze evini de ziyaret ederek taziye ziyaretlerinde bulundu.

 

 

 


Bu haber : 2710 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 962121 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1022114 kez ziyaret edilmiştir.