Bu sayfa : 1095458 kez ziyaret edilmiştir.
08 Eylül 2012

Şahin köy ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor
 

 AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ilçelere bağlı belde ve köy ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor.

 

 AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin Kuluncak ilçesini ziyaret ederek esnafları dinledi, muhtarlarla bir araya geldi, köyleri ziyaret etti.

 

 İlk olarak Kuluncak ilçe teşkilatını ziyaret eden Milletvekili Mustafa Şahin muhtarlarla bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya ilçe başkanı İhsan Sarıtaş ve Karıncalık, Karlık, Çayköy, Sultanlı, Aşağı kömüklü,Kızılhisar,Çörmü,Alvar,Aşağı Selimli,Konaktepe,Karaçayır, Kızılmağara Kaynarca muhtarları ve partililer katıldı.

 

Şahin muhtarları tek tek dinleyerek sorunlar hakkında bilgi aldı.

 

Milletvekili Şahin köylülere hitaben yaptığı konuşmada Devlet millet için vardır. Milletin mutluluğu, devleti kalıcı kılabilir. Milleti olmayan devlet gösteremezsiniz. Devletin amacı milleti için hizmet etmektir, milletin eksiğini gidermektir. Milletin önüne çıkan engelleri ortadan kaldırmaktır. Milletimiz tepeden bakılmayı değil, kendisiyle birlikte yürümeyi bizlerden istiyor. Millet, derdine derman olacak, halinden ve dilinden anlayacak yöneticiler istiyor. Makamların hepsi millet içindir, bu makamlar millete hizmet olarak dönüyorsa doğru değerlendiriliyordur dedi.

 

Şahin AK Parti iktidarları döneminde ekonomide yaşanan gelişmeleri anlattığı konuşmasına şöyle devam etti:

 

Biz iktidara geldiğimizde bu ülkede kayıt dışı ekonomi yüzde 70’lerdeydi.bugün ne yapmışız. Hortumları kesmişiz. Vatandaşın hizmetleri görmesi kalben mutmain olması gerekiyor. Hizmetin yerine gittiğini görmesi gerekiyor. Vatandaş hizmeti gördükçe vergisini gönül rahatlığıyla verecektir.

 

İktidara geldiğimiz dönemde IMF'ye 23 milyar dolar borcumuz vardı. Bunun büyük bölümünü ödedik. Geriye 2011 sonunda 2.9 milyar dolar borç kaldı. Bunun üzerine IMF'nin oluşturduğu fona 5 milyar dolar aktarıyoruz. Bu parayı ihtiyaç olduğu zaman geri alabiliyoruz.

 

2002 yılında 26,8 milyar dolar olan Merkez Bankası döviz rezervlerini, 2011 sonunda 88,2 milyar dolara çıkarttık.

 

Milletvekili Şahin toplantının ardından ilçede kurulan Pazar esnafını da gezerek sıkıntılarını dinledi.

 

 Şahin Kuluncak Kaymakamı Savaş Konak’ı da makamında ziyaret ederek ilçenin sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

 

 Şahin ve beraberindeki heyet Sofular beldesi, Sultanlı, Çayköy ve Sivas sınırında bulunan Karlık köyünü de ziyaret ederek köylülerle sohbet etti, sorun ve sıkıntılar hakkında bilgi aldı.

 

 Milletvekili Şahin’in köylerini ziyaret etmeleri karşısında büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade eden köylüler ziyaret için Milletvekili Şahin ve partililere teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

 


Bu haber : 2547 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 952003 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011762 kez ziyaret edilmiştir.