Bu sayfa : 1095475 kez ziyaret edilmiştir.
31 Ağustos 2012

Dağ,tepe demeden karış karış geziyoruz
 AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin “bugüne kadar terör belası, sol örgütlerin birtakım eylemleri başımızdan eksik olmamışsa bunun en büyük nedeni inançsız nesildir” dedi.

 

 “Şahin Allah korkusu olan kişinin teröre bulaşamayacağını söyleyerek Allah korkusu olan insan hesabını vereceği günü düşünür ve hesap gününün gölgesi altında hayatını şekillendirir “diye konuştu.

 

 Milletvekili Şahin köy ziyaretleri kapsamında Akçadağ ilçesine bağlı Esenbey beldesi,Taşevler,Kayadibi,Taşolar,Çatalbahçe,Taşolar köylerini ziyaret ederek köylülerin sorunlarını dinledi.

 

 Taşevler köyünde köy muhtarlarıyla toplantı gerçekleştiren Milletvekili Şahin burada yaptığı konuşmada köylerimizi uzak yakın demeden karış karış geziyoruz. Köylerimizin sıkıntıları ne ise yerinde görüp sıkıntının en kısa sürede çözülmesi için gayret gösteriyoruz.Köylülerimizin bizlere bahsettiği lojman konusunu Milli eğitim müdürümüzle görüştük.İnşallah en yakın zamanda 6 lojmanı öğretmenlerimiz için inşa edeceğiz.Sulama göletinin bitirilmesi için gerekli görüşmelerimizi yaptık.Onu da en yakın zamanda ilçemize kazandıracağız dedi.

 

Eesenler beldesinde ise Kayısının uçaklarda yolculara ikram edilmesi için sivil toplum örgütleriyle, milletvekilleri ve yerel siyasetçilerle birlikte Bakanlarla görüştüklerini, diğer bakanlıklarla da görüşüldüğünü ifade eden Şahin şunları söyledi:

 

  Biz milletvekilleri olarak elimizden geldiğince kayısının piyasasının genişlemesi için sivil toplum örgütlerimizle milletvekillerimizle, yerel siyasetçilerimizle beraber kayısıya Pazar bulma noktasında birçok çalışma yaptık. Geçen sene milletvekili olduktan sonra yaptığımız ilk iş 5 milletvekili arkadaşımızla beraber hem Milli Savunma Bakanlığına, hem Milli Eğitim Bakanlığına hem de Ulaştırma Bakanlığına taleplerimizi ilettik. Milli eğitim bakanlığımızdan en azından okullarda öğrencilerimize birer tane kayısı verilsin istedik.

 

Milli savunma bakanlığından askeriyeye kayısı verilmesi noktasında taleplerimiz oldu. Ulaştırma bakanlığında da THY’nin uçaklarında 200’den fazla noktaya uçuş yapan ulaşım ağımızı içerisinde yolculara verilen ikramlar içerisinde birer tane gün kurusu ve sarı kayısı verilsin istedik. Şimdi artık uçaklarımızda kayısı ikram edilmeye başlandı.

 

İnşallah diğer bakanlıklarımızla da görüşmelerimiz devam edecek. Onlardan da netice alabilirsek kayısıya olan talebi artırabileceğimizi düşünüyorum.

 

 Bunun yanı sıra kayısının haricinde ne yetiştirebilirizi tartışmamız, konuşmamız gerekiyor. Köylerimizde hizmet veren ziraat mühendislerimizin kontrolünde bölgeye uygun farklı meyve ağaçlarından da dikebilirsek çiftçimizin finasman kaynaklarını artırabileceğimizi düşünüyorum. Köyümüzde hep şunu beklerdik. Derdik ki 4 mevsim cebimize para girecek bir ürün yetiştirelim. Alternatif ağaç türleriyle para kaynağımızı çeşitlendirebiliriz. Taşolar köyündeki göletin tamamlanmasıyla birlikte Akçadağımızın bazı bölgelerindeki su sıkıntısı da giderilecektir diye düşünüyorum.

 

 Milletvekili Şahin’e ziyaret esnasında AK Parti İl Başkan yardımcısı Selim Çağlar, Akçadağ ilçe Başkanı Vahap Yücekaya,il genel meclis üyeleri,İl yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili eşlik etti.

 

 

 

 

 

 


Bu haber : 2497 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 952020 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011779 kez ziyaret edilmiştir.