Bu sayfa : 1105794 kez ziyaret edilmiştir.
15 Eylül 2012

Şahin köy ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor
 

 

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, İl Başkanı Bülent Tüfenkci,İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata ve partililerle birlikte merkeze bağlı Pelitli ve Alhanuşağı köylerini ziyarette yaptığı konuşmada AKSA ile ilgili ciddi sıkıntılar olduğunu,iktidarın milletvekili olarak bunu söylemek zorunda kaldıklarını ve çözüm için AKSA’nın aklını başına alması gerektiğini söyledi.

 

AK Parti olarak iktidara gelmiş olduğumuz süreçten itibaren devlette süreklilik esastır anlayışla özelleştirmeyle ilgili kararları biz de uyguladık diyen Şahin Şeker fabrikasının satışıyla ilgili uygulamalar hoşumuza gitmedi. Başbakanla bizatihi görüştük. Bölgenin milletvekilleriyle beraber Başbakandan bir talebimiz oldu. Yeni baştan fiyatlar düşük diye ilgili bakanlarla toplantı düzenleyerek şeker’in kamuoyunun da bizlere ilettiği düşük fiyata satışıyla ilgili tereddütleri ilettik. Sonrasında ise yeni baştan fiyatlar düzenlendi dedi.

 

 Şahin Şeker fabrikasında olduğu gibi AKSA da da yeniden bir düzenleme yapılabileceğini söyleyen Şahin Biraz akıllarını başlarına almaları lazım. Gitmiş olduğumuz her yerde AKSA ile ilgili sıkıntılar karşımıza çıkıyor. AKSA şu anda özel bir müteşebbisin kurduğu doğalgaz ve elektrik dağıtım yapan bir şirket. Doğalgazla ilgili mahallelerimizde sıkıntı var. İktidarın milletvekili olarak bunları söylemek zorunda kalıyorum. Biz çözümü mutlaka bulacağız. Bunu kimseye şikayet etmiyorum. Ancak köylerde almış olduğumuz notların genelinde bu sorun olduğu için konuşuyorum. Her gittiğimiz muhtar AKSA’nın hizmetlerinin yetersiz olduğunu söylüyor. Buradan sesleniyorum. İlgili arkadaşlarımız mutlaka dinlesinler. Dinlemezlerse sesimizi duyuracağımız Başbakanımız var. Üç aylık bu sürede tespit ettiğimiz sorunlarla ilgili raporlarımızı veriyoruz.  Başbakan’a sunacağımız raporun en başında kesinlikle AKSA ile ilgili sorunlar var diye konuştu.

 

Vatandaşları mağdur etmeye kimsenin hakkı olmadığını ve herkesin ayağını denk alması gerektiğini söyleyen Şahin özetle şunları kaydetti:

Köy muhtarları ise  parayı almaya geldiklerinde anında şarteli indiriyolar.Hizmete geldiğinde defalarca arıyoruz.Telefona dahi çıkmıyorlar.Gelen elemanlar bizlere ulaşmıyorlar.Eleman yeterli değil.Elektrikler çok düşük voltajlı geldiğinden elektrikli ev aletlerimizin tamamı hasar görüyor.

 İktidar olarak vermemiz gereken hizmetler karşılığında vatandaşımız Allah razı olsun diyor. Yol,su,eğitim,sağlık ilgili hangi alandan bakarsak bakalım hükümetin yapması gerekenleri en iyi bir şekilde aldıklarını ifade ediyorlar.Fakat diğer taraftan

AKSA ile ilgili herkes aynı şikayetler geliyor. Biz de bir yere kadar sabrettik.Ama iletmemize rağmen bunlar notlarını almayıp da halen devam ettiriyorlarsa Şeker fabrikasında yapmış olduğumuz gibi Başbakanımıza talebimizi iletiriz. Gerekirse bununla ilgili süreci de yeni baştan gözden geçirirler. Amaç insanlarımızın almış oldukları hizmetleri daha da yukarılara taşımaktır.


Bu haber : 2349 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 962102 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1022094 kez ziyaret edilmiştir.