Bu sayfa : 1095468 kez ziyaret edilmiştir.
18 Eylül 2012

Terör sorunu da er geç bitecektir
 

  AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin köy programları kapsamında merkeze bağlı Fırıncı,Uluköy,Gülümuşağı,Hacı Halil çiftliği köyleri ve Balıkdere köyü Yapraklı mezrasında yaşayan köylüleri ziyaret ederek köylülerin sorun ve sıkıntılarını dinledi.

 

 Gülümuşağı köyünde bir konuşma yapan Milletvekili Şahin terör sorununa değinerek biz bütün insanlarımızın kucaklaşacağı bir ve bütün halinde olacağı bir ülke istiyoruz dedi.

 

 Milletvekili Şahin  Kürtçe seçmeli ders haline getirilmiş. Kürtçeyi daha önce konuşmak yasaktı. Kürdüm demek suçtu.Kürt kelimesini konuşmak en tehlikeli cümlelerdendi.Aleviyim demek suçtu.Saygı duyarız.Alevi olduğunu söylemekten korkuyordu.Bugün Alevilere tanınan haklar,Kürtlere tanınan haklar neyse Türklere ve Sünnilere tanınan hak da aynıdır. neyse Kürtlerinki neyse.Kürt de benim vatandaşım.Türk de benim vatandaşım,Alevi de Sünni de.

 

Bu ülkede deseler sen Kürt müsün Türk müsün bedenimizi kırka bölseler yirmi parçası Kürttür yirmi parçası Kürttür. ikiye bölseler yarısı Kürttür,yarısı Türktür.Etle tırnak gibi olmuşuz.Kürdün Türke Kürdün Türke bir üstünlüğü yoktur.Bizdeki üstünlük elbetteki insanlarımızın taşımış olduğu düşüncelerdir.İnanmış olduğu değerlerdir.Cenabı Allah diyorki müminler kardeştir.İnanmışsak kardeşiz.İngiliz de Arap da olsa  inanmış birisi benim kardeşimdir.Biz içimizdeki insanları lazı düşman görmüşüz,çerkezi düşman görmüşüz,Kürdü düşman görmüşüz.Aleviyi düşman görmüşüz.Bun kim yapıyordu o günkü egemen güçler yapıyordu şeklinde konuştu.

 

 AK Partinin terör sorunu haricinde bir sorununun kalmadığını belirten Milletvekili Şahin Biz bütün insanlarımızın kucaklaşacağı bir ve bütün halinde olacağı bir ülke istiyoruz.İstemiş olduğumuz bu ama bu insanlara bakıyorsunuz her seferinde mutlaka bir yerlerde hadiseler olsun ,insanlar ölsün,kanlar aksın,Türkiye cumhuriyeti vatandaşları birbirleriyle cedelleşsin.Oradaki bazı güçler de ayakta kalabilsin.Böyle bir anlayış olur mu?

 

Bugüne kadar AK Partinin üstesinden gelmediği herhangi bir sorun kalmadı. Terör sorunu da inşallah bütün vatandaşlarımızın, bütün kurumlarımızın katkısı ve desteğiyle inşallah o da tarihin karanlık sayfalarına gömülecektir. Temennimiz ve duamız o.Cenabı Allah bu ülkede kardeşi kardeşe kırdırmasın.


Bu haber : 2722 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 952013 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011772 kez ziyaret edilmiştir.