Bu sayfa : 930199 kez ziyaret edilmiştir.
20 Eylül 2012

Şahin ilçe ve köy gezilerini sürdürüyor
 

 AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin Darende ilçesine bağlı belde ve köyleri ziyaret etti.

 

 Milletvekili Şahin’e İl Başkan yardımcısı Murat Turgut, Darende belediye Başkanı İsa Özkan,Aşağı Ulupınar belde Belediye Başkanı Sezai Gürbüz,Balaban belde Belediye Başkanı,  il yönetim kurulu üyeleri ,Nurettin Sert,Abuzer Karakaya,Ali Çavuş ve partililer eşlik etti.

 

İlk olarak Aşağı Ulupınar Belediye Başkanı Sezai Gürbüzü makamında ziyaret eden Milletvekili Şahin burada yaptığı konuşmada Yaklaşık 90 gündür sahadayız. Vatandaşımızın sorunlarını, ihtiyaçlarını, dileklerini, temennilerini gidip kendi yerlerinde dinlemeye çalışıyoruz. Görmüş olduğumuz bir gerçek var. Köylerimizde de beldelerimizde de ilçelerimizde de vatandaşımızın ziyadesiyle memnuniyetini görmekteyiz. Allah’a hamdolsun bugüne kadar göreve talip olan, göreve sizin yetki vererek getirmiş olduğunuz arkadaşlarımızın görevlerini layıkıyla yerini getirdiğini görmekteyiz dedi.

 

 Darende Belediye Başkanı İsa Özkan Darende’ye yapılan hizmetlerde katkıları olan başta milletvekilimiz Mustafa Şahin ve diğer vekillerimize teşekkür ediyorum. Her sıkıntımızda Ankara’ya gittiğimizde Darende’nin ve Malatya’nın sorunlarıyla canı gönülden ilgilenip koşturuyorlar. Bunun için Milletvekillerimize teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.

 

Aşağı Ulupınar Belediye Başkanı Sezai Gürbüz ise sayın vekilimiz bölgemizin tüm problemlerinde elinden geldiğince bizlere yardımcı oluyor. Beldemizi ziyareti ve hizmetleri için kendisine teşekkür ediyorum dedi.

 

 Balaban beldesini de ziyaret eden Milletvekili Şahin esnafla sohbet edip sorunlarını dinledi.

 

Vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Şahin özetle şunları söyledi:

Geçenlerde Kent Konseyi bir anket yapmış. Şu anda Malatya’da insanlarımızın Malatya’da yaşamaktan dolayı memnuniyetini sorgulamış. %80’i memnun olduklarını ifade etmişler. Ben köylerimizde, beldelerimizde bu rakamın daha yükseklere çıktığını görmekteyim.

 

Malatyamız’da hamdolsun güvenlikle asayişle ilgili bir sorun yok. İnsanlarımız arasında birtakım sınıf farklılıkları yok. İktidarın vermiş olduğu hizmetlerden farklı kesimlere farklı kaynak aktarma olayı da yok. Herkese adil bir şekilde, eşit bir şekilde hizmetler akıyor.

 

 Şahin büyükşehirle ilgili ise şunları söyledi:

 

 Büyükşehir’le birlikte beldelerin kapatılıyor. Buradaki amaç yetkinin tek merkezde toplanarak hizmetin daha hızlı daha fazla gelmesidir. İki merkez ilçe öngörülüyor.

 

 Biri Battalgazi bölgesinde olur. Biri Yeşilyurt bölgesinde. Diğer beldelerimizin tümü kaldırılıyor. burada popilist politikalar yapmıyoruz. Amacımız daha fazla hizmet gelsin.

 

Beldelerin kaldırılmasıyla ilgili gelip buralarda belleklerinizi bozmaya çalışacaklar. Sizleri fitlemeye çalışacaklar. Onlara aldırış etmeyin. Bizim amacımız devletin kaynaklarını halkımızın emrine sunmaktır. Biz de yüce devlet değil, yüce millet var. Devlet bizim için tabu değildir. İnsanlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek bizim asli görevlerimiz.

 

 AK Partinin 2002’den bugüne yaptığı hizmetleri anlatan Şahin sağlıkta yapılan hizmetleri belirterek konuşmasına şöyle devam etti.

 

 Bugüne kadar AK Parti’nin yapmış olduğu hizmetlere bakın. Sağlıkta dönüşüm projesi yaptık. SSK hastanesini devlet hastanesi statüsüne kavuşturduk. Kıyameti kopardılar.Dediler siz yandaşlarınıza imkan sağlayacaksınız.Bugün SSK’dan daha önce hizmet alanla şimdi hizmet alanlar bir mukayese yapıyorlar mı?Önceki dönemden mi memnunsunuz şu andan mı memnunsunuz? Vatandaşımızın zorluklarını kolaylaştırma amaçlı hizmet yapıyoruz.o günkü şartlarda vatandaş muayene için gidiyordu.doktor hastanın yüzüne bile bakmadan ilaç yazıyordu. Biz böyle bir muayene hizmetinden şu anda gelmiş olduğumuz muayene hizmetine bir bakın.

 

 Vatandaşlar ise yapılan hizmetlerden dolayı Milletvekili Şahin’e teşekkür ederek 2002’den önceki dönemlerde ilaç alamadığımız zamanları, hastanelerde gurur yıkıcı muamelelerin olduğu dönemleri unutmadıklarını, bugün yapılan hizmetlere teşekkür etmeyenlerin nankör olduklarını söylediler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bu haber : 2346 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 791075 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 846526 kez ziyaret edilmiştir.