Bu sayfa : 1095449 kez ziyaret edilmiştir.
27 Eylül 2012

Yaz programlarını değerlendirdi
 

 

AK Parti il binasında, AK Parti İl Başkanvekili Hakan Kahtalı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, Gençlik Kolları Başkanı Miraç Göçmez, Kadın Kolları Başkanı Emine Akkurt ve bazı parti yöneticileriyle birlikte basın toplantısı yapan AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, köy gezilerini değerlendirdi.

Şahin'den önce kısa bir konuşma yapan Hakan Kahtalı, "Sayın vekilimiz yaz döneminde yaptığı çalışmaları kamuoyu ile paylaşmak için burada. Bir çok belde ve köylere gidildi. Yaz döneminde diğer vekil arkadaşlar dahil, bütün vekiller köy köy gezdiler" dedi.

Milletvekili Mustafa Şahin, terörden Balyoz davasına, eğitimde yapılan reformdan köy gezilerine kadar birçok konulara temas ederek şöyle konuştu:

"Teşkilatımızın yaptığı program çerçevesinde diğer vekil arkadaşlarımız dahil, birçok köye gittik. Salon siyasetini saha siyasetine dönüştürdük. Ziyaretlerimizde AK Parti'nin hızına bazı kurumların ayak uyduramadıklarını da gördük. Siyasi kimliklerini öne çıkarıp, 4+4+4 yeni eğitim sistemi hakkında bazı sendikaların menfi propaganda yaptıklarını gördük. Ancak köylümüzün, halkımızın yeni eğitim sisteminden memnun olduklarını gördük. Bazı bölgelerde göletlerle alakalı, sulanamayan arazilerin sulanması taleplerini aldık. 2. kat asfaltta sıkıntı olduğu iletildi. Özellikle elektrik şirketinden vatandaşların şikayetçi olduğunu gördük. Zaten bunu Ankara'da ilgili yerlere, gerekirse Başbakanımıza kadar götüreceğiz."

Milletvekili Şahin tırmanan terör konusunda da, "Ümit ediyoruz demokratik usuller içerisinde hukuk devletine yakışır şekilde çözeceğiz" diye konuştu.

Şahin, çevreyolundaki çalışmaların aksadığı şeklindeki şikayetlerle ilgili olarak şunları söyledi:

"Battalgazi Kavşağı bu yıl sonunda bitmiş olacak. İhale kanunundaki aksaklıklar nedeniyle gecikti, ödenek yetersizliğinden değil. İstasyon Virajı düzenlemesi de, burada yonca mı başka bir düzenleme mi yapılacak henüz karar verilmedi. Şehrin batı girişindeki çalışmaları da devam ediyor. Belediye Başkanımıza sordum, alt yapı yer değiştirme (deplase) çalışmalarının yapıldığını söyledi. Kuzey çevreyolu ise, kamulaştırma ile değil de toplulaştırma sistemiyle yapılacak olmasından düzenlemeler yapılıyor. Belediyeler burada toplulaştırmayı tamamlarlarsa, Ulaştırma Bakanlığı hemen kazmayı vuracaktır."

30 Eylül Pazar günü yapılacak olan partilerinin genel kongresine de değinen Şahin, "Başbakanımızın kongrede son kez genel başkan adayı olacağını açıklaması da bizleri hüzünlendiriyor" ifadelerini kullandı.

 

Milletvekili Şahin Basın Toplantısı Düzenledi başlıklı ve AK Parti il binasında, AK Parti İl Başkanvekili Hakan Kahtalı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, Gençlik Kolları Başkanı Miraç Göçmez, Kadın Kolları Başkanı Emine Akkurt ve bazı parti yöneticileriyle birlikte basın toplantısı yapan AK Parti Malaty özetli haberi okudunuz.

 

var tmp; tmp = document.getElementById("news_content").getElementsByTagName("a"); for(i=0; i 


Bu haber : 2578 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951994 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011753 kez ziyaret edilmiştir.