... error: no page, no permissions, no service ...
Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/comtr/public_html/includes/dovizler_merkez.php on line 160
Mustafa Şahin Malatya Milletvekili
Bu sayfa : 1105805 kez ziyaret edilmiştir.
10 Ekim 2012

Kapalı sisteme geçmek bizim önceliğimizdir
 

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Grup yönetim kurulu üyesi Mustafa Şahin Derme Sulama birliği Başkanlığına yeniden seçilen Abdullah Polat’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 

İl Başkan yardımcısı İdris Boztaş,Merkez ilçe Başkan yardımcısı Celal Aksaç ve partililerle birlikte Polat’ı makamında ziyaret eden Şahin burada yaptığı konuşmada  Önceki dönem derme sulama birliği başkanlığı yürüten Abdullah Polat’ın yeniden bu göreve seçilmesi sebebiyle kendisini kutlamaya geldik. Ekibiyle birlikte yapmış olduğu çalışmaları takdirle izlemekteyiz dedi.

 

 Salma suyla yapılan sulamaların döneminin geçtiğine şahit olmaktayız diyen Şahin “bundan sonraki süreç içerisinde gerek Battalgazi gerekse de Orduzu,Hanımınçiftliği beldeleri olsun diğer bütün sulama birliklerine sahip olunan yerlerde de kapalı sisteme geçmek bizim öncelikli hedeflerimiz içerisindedir.Bakanlık olarak da gerekli destekler verilmektedir.Bu anlamda suyu israf etmeden daha rantabıl kullanabilirsek hem birlik başkanı arkadaşlarımız daha rahat edecekler hem de çiftçilerimiz  daha fazla sulama yapma imkanına kavuşmuş olacaklar.Arıtma tesisimiz ve Çat barajımızın devreye girmesiyle çifçilerimiz daha temiz suyla sulama imkanına sahip oldular ifadelerini kullandı.

 

 Ana muhalefet partisi mensuplarının ellerinde kanalizasyondan başka sermaye yokmuş gibi her seferinde kanalizasyon suyuyla sulama yapıldığı iddialarını ortaya atmalarını esefle izlediklerini söyleyen Şahin özetle şunları söyledi:

 Geçenlerde bir siyasi partinin mensubunun sulama suyuyla ilgili beyanatlarını esefle izledik. Bu kadar siz kendi ilinizin çiftçisine düşman olamazsınız. O bölgede sulama yapılan suyun temiz olmasına rağmen her seferinde kanalizasyon suyuyla sulandığını iddia etmesini o bölgemizde yaşayan insanlar esefle izlediler. O bölgede kanalizasyon suyuyla sulanan bir karış toprağımız yok. Muhalefetin Bunu söylerken o bölgede çiftçilik yapan üreticilerimizin ne kadar büyük bir sıkıntı içerisine girdiklerini biliyoruz. Battalgazi bölgesinde kesinlikle ne kayısılarımız, ne yetiştirilen sebzelerimiz kanalizasyon suyuyla sulanmamaktadır. Bunları her seferinde dile getirenlerden bunların ispatını istiyorum. Eğer gerçekten sözlerinin eri iseler alsınlar kameraları götürsünler. Bizlere göstersinler. Serintepe diye bir bölgemiz var. Orda da birkaç aile kapalı sisteme geçmemek için kendi imkanlarıyla sulama yapmaktadırlar. Kapalı sisteme geçmemek için direnmekteler. Bunu kalkıp da Battalgazi’nin tamamına şamil bir şeymiş gibi göstermek yanlıştır.

Gölet projeleriyle ilgili konulara da değinen Şahin şunları aktardı:

Geçenlerde Bakanlıkla yapmış olduğumuz görüşmelerde Bakanlığımızın Malatya ile ilgili herhangi bir ödenek sıkıntısının olmadığını bizlere ilettiler. Bu konuda gezmiş olduğumuz köylerdeki cazibeli suyla sulanan tarım arazilerimizin dışında susuz arazi diye ifade etmiş olduğumuz arazilerimizin de sulanabilmesi için çiftçilerimiz bizden destek beklemekteler. İnşallah önümüzdeki dönem içerisinde gitmiş olduğumuz köylerde bize iletilen gölet projeleriyle alakalı onlarla ilgili çalışmaları yapmaya gayret göstereceğiz. Amacımız vatandaşımızın ne kadar toprağı varsa bunların tamamını sulanabilir tarım arazisine dönüştürmek. orada da kapalı devre sistemiyle daha rahat daha verimli kullanmaya dönük çalışmalar yapmaktır.

Derme Sulama Birliği Başkanı Abdullah Polat da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek seçildiği günden bugüne sorunlarla ilgili göstermiş olduğu gayretten dolayı Milletvekili Şahin’e teşekkür etti.


Bu haber : 2791 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 962112 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1022105 kez ziyaret edilmiştir.