Bu sayfa : 1071381 kez ziyaret edilmiştir.
17 Kasım 2012

MTTB geçmişte çok büyük işler yapmıştır
 

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Grup Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Şahin, beraberindeki partililerle birlikte Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Malatya Şubesi'ni ziyaret etti.

Milletvekili Şahin, burada gençlere hitaben yaptığı konuşmada, kendisinin de 1980'li yıllara kadar MTTB içerisinde çeşitli görevlerde bulunduğunu söyleyerek, o dönemde MTTB yapılanmasının nasıl olduğu konusunda bilgi verdi. 1980'ler öncesinde MTTB’nin ender sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu ifade eden Şahin, özetle şunları söyledi:

"MTTB Cumhuriyet'in ilk yıllarında kurulan, belli dönemlerde siyasi yelpazenin farklı taraflarında yer alan insanların etkinlik alanı içerisinde yer alan bir kuruluşumuz. 70'li yıllardan itibaren MTTB ile irtibatımız oluşmaya başlamıştı, üniversiteli yıllara kadar devam etti. MTTB, liseli yıllarımızdan itibaren uğramış olduğumuz sivil toplum kuruluşları içerisinde en başta gelen kuruluşumuzdu. O günün şartlarında il başkanımız rahmetli Mahmut Baştürk arkadaşımızdı. Ondan sonra Zekeriya Şengöz başkanlığa getirildi. Şengöz döneminde orta öğretim kısmına bakıyordum. Onlarla beraber çalıştık. MTTB 1980 öncesinde bütün gençlik hareketlerinin en yoğun olduğu günlerde, kendi müntesiplerini, kendisiyle beraber yol alan, hareket eden insanlarını en iyi bir şekilde siyasi birtakım çatışmalara sürüklemeden, kendi kimliği üzerinden milli ve manevi değerlere bağlı, kişilikli, hiçbir zaman için birtakım karanlık güçlerin odağında yer alan çetelere, mafyalara, derin yapılanmalara alet olmadan o günün şartlarında çok nezih bir duruşu olan bir teşkilatımız, bir kuruluşumuzdu."

"Eğer bugün AK Parti şu an iktidara gelmişse, AK Parti bugün bu duruşunu sergileyebilmiş ise, MTTB’nin geçmişte yapmış olduğu çalışmaların çok büyük tesiri ve etkisi vardır" diyen Milletvekili Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"AK Parti'nin çekirdek kadrosu içerisinde yer alan başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, bakanlarımız, genel başkan yardımcılarımız, milletvekillerimiz, teşkilatların birçok alanında görev alan arkadaşlarımız ve buna benzer ülkenin temel dinamiklerini oluşturan, omurgasını oluşturan arkadaşlarımızın o günkü MTTB içerisinde yetişmeleri, herhangi bir yalpalamaya meydan vermeden, çizgilerini muhafaza etmeleri, elbetteki Milli Türk Talebe Birliği'nin özünde var olan değerlere saygısından kaynaklanıyor."

MTTB Malatya Şube Başkanı Mücahit Balin ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, kendilerini ziyaret eden ilk milletvekilinin Mustafa Şahin olduğunu belirtti. Balin, MTTB olarak Malatya’da 60. dönem başkanlığını yürüttüklerini aktararak, "1980 darbesinden bu yana ilk defa Malatya’da MTTB’nin kurulumunu sağladık" diye konuştu.


Bu haber : 2665 kez izlenmiştir

Yorumlar


ahmet özcan | 21 Aralık 2012 21:16

başkanım hayırlı akşamlar,milli türk talabe birliğine verdiğ-iniz destekten dolayı sizlere minnettarız allah razı olsun diyoruz.... ülkemizin gecmiş buhranlı,sancılı, dönemlerinde olduğu gibi yine bügünde ülkemize, mukadesatımıza,hayırlı hizmetleri olacağına inanıyoruz..demokrasinin kalesi şanlı malatyamıza hayırlı uğurlu olsun...allah utandırmasın.


gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 928979 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 987685 kez ziyaret edilmiştir.