Bu sayfa : 1070366 kez ziyaret edilmiştir.
17 Kasım 2012

Temennimiz vatandaşımıza hitap eden bir piyasanın oluşmasıdır
 

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Grup yönetim kurulu üyesi Mustafa Şahin beraberindeki partililerle birlikte Mücelli Caddesi üzerinde kurulan Pazar esnafını ziyaret etti.

 

 Pazar esnafıyla tek tek görüşen Milletvekili Şahin, burada yaptığı konuşmada, "Her hafta sonu geldiğimizde mutlaka bir sektörü ziyaret etmeye çalışıyoruz. Bugün de teşkilat mensuplarımızla birlikte buradayız. Bu ziyaretlerde hem halkımızın nabzını tutmak hem de esnaflarımızın varsa sıkıntıları kendilerinden bire bir dinleme fırsatı buluyoruz. Esnafımızla görüştüğümüzde de görüyoruz ki güz aylarında olmamıza rağmen sebzenin kıt olduğu dönem olmasına rağmen vatandaşımızın alım gücü çerçevesinde olan fiyatların var olduğuna şahit olduk. İktidarımız süresince çiftçimize verilen desteğin bunda büyük etkisinin olduğunu biliyoruz. Hedefimiz orta direğin altında ve üstünde olan vatandaşlarımızın alınabilirlik noktasında fiyatların istikrarını korumaktır. Vatandaşımıza hitap eden bir piyasanın oluşmasıdır" diye konuştu.
Bir basın mensubunun, "Hamido olayının araştırılması için Meclis'e verilen bir önerge var. Bu konuda neler düşünüyorsunuz?" sorusunu AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin şöyle yanıtladı:
"Muhalefetin birtakım serzenişlerinin olduğunu söylemiştiniz. Biz popülist politikalar yapmıyoruz. Şov yapmıyoruz. Bu ülkede hizmet veren kim olursa olsun, kim taş üstüne taş koymuşsa onların uğramış olduğu mağduriyetler noktasında elimizden geldiğince yasal çerçevede, demokratik kurallar içerisinde, Meclis çatısı altında bize iletilen talepleri yerine getirmekle mükellefiz.
Bir milletvekili arkadaşımız Hamido olaylarıyla alakalı, arka planının araştırılmasıyla ilgili bir önerge verdiğine şahit olduk. Bununla ilgili 2011 ve 2012 yasama döneminin başlamış olduğu günlerde bu konunun araştırılması gerektiğini daha önce söylemiştik. Hamido ilimiz için bir değerdir. Kim olursa olsun o günün şartlarında ister siyasi yelpazenin solunda ister sağında olsun; kim haksızlığa uğramış olursa olsun faili meçhuller araştırılmalıdır.
Özellikle 1990 lı yıllarda da aynı süreç devam etmişti. Bir uğur mumcu ne ise aynı şekilde faili meçhullere giden Rahmetli Hamido'nun da ölümünün arka planının araştırılması en büyük temennimizdir. Bu konuyu daha önce Meclis kürsüsünden söz alarak bunları dile getirmiştik. Bir tek faili meçhul kalmayıncaya kadar üzerimize düşeni yapmakla mükellefiz.
Tribünlere oynamaktan ziyade Hakkın hakim olması için, adaletin tesis edilmesi için elimizden gelen gayreti göstermeye devam ediyoruz."


Bu haber : 2317 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 928149 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 986670 kez ziyaret edilmiştir.