Bu sayfa : 1071278 kez ziyaret edilmiştir.
08 Aralık 2012

Büyükşehir ve kayısı konusunu değerlendirdi
 

 

AK Parti Malatya  Milletvekili ve Gurup yönetim kurulu üyesi Mustafa Şahin TRT'ye konuk oldu.

 

Şahin TRT Haber'de yayınlanan programda Malatya'nın büyükşehir olmasını ve kayısının Türk Hava yollarının iç ve dış hatlarında yolculara ikram edilmesini değerlendirdi.

 

  Cumhurbaşkanının onaylamış olduğu Büyükşehir  yasası   ile  Malatya  ve  12 ilin daha  büyükşehir olduğunu   ifade eden Şahin  ulaşım ,eğitim ,sağlık, kültür, ekonomi, sanayi ve alt yapı konularında ciddi mesafe kaydeden ilimize Büyükşehir  yasası ile birlikte şimdiye kadar yapılan hizmetler daha da nitelikli bir şekilde artacaktır dedi.

 

 Malatya ilimiz  Doğu ile Batı -  Kuzey  ile Güney     istikametindeki ulaşım ağlarının yer aldığı bir kavşak olma özelliği taşımaktadır diyen Şahin şunları ifade etti:

 

 Bu özelliğini her alanda kullanmak için vekil arkadaşlarımız ile birlikte  çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bu ortak çalışmalarımızdan biri de Türk Hava Yollarının  iç ve dış hatlarındaki uçuşlarında  Dünya Markası olan kayısımızın dağıtımının başlamasıdır.

 

Malatya’da  yaklaşık 50 bine yakın  ailenin kayısı ile geçimini sağladığını göz önünde bulundurduğumuzda  , geçimini kayısıdan sağlayan aileler için çok önemli bir çalışma olduğunu ifade etmek istiyorum. Ayrıca ilimizin ve kayısının  tanıtımına ve yeni Pazar bulmamız noktasında da ciddi katkıları olacaktır. Malatya kayısının  yaklaşık 100 ülke ve  204 nokta da uçakla seyahat eden yolculara ulaşması bizleri yürekten mutlu etmiştir.

 

 


Bu haber : 2287 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 928876 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 987582 kez ziyaret edilmiştir.