Bu sayfa : 1070340 kez ziyaret edilmiştir.
25 Aralık 2012

Hiç kimseyi ötekileştirmedik
 

 

 

Gündüzbey Belediyesini partililerle birlikte ziyarette konuşan Milletvekili Mustafa Şahin, "Malatya’nın merkeze en yakın bölgelerinden biri olan Gündüzbey’de nitelikli çalışmalar yapılmışsa, bu AK Partili belediyelerin farkıdır. AK Parti olarak iktidara gelmiş olduğumuz günden bu tarafa özellikle yerelde ve genelde merkezi hükümetimizin yapmış olduğu genel hizmetler hakla buluştukça, vatandaşımız da ilk kez vatandaşla-devlet arasındaki bu ünsiyetin oluşması, bağlantının sağlanması noktasında merkezi hükümetin yapmış olduğu devasa çalışmaları gördükçe biraz daha kendilerini devlete yakın, millete yakın, merkeze yakın hissetmeye çalıştılar" dedi.
"10 yıl öncesine kadar baktığımız zaman bizim hizmet anlayışımızla, bizim ülke yönetim anlayışımızla, bizden önceki insanların anlayışları arasındaki farkı insanlarımız görüyor" diyen Şahin, şöyle konuştu: "Bizden önceki insanlar biraz daha yapay gündemlerle sanal sorunlar üreterek milletimizle, insanlarımızı ötekileştirmenin, onları öcü göstermenin, onları ülke için tehlikeli bir unsurmuş gibi göstermenin iç düşman meydana getirerek, bütün kazanımlarımızı, bütün enerjimizi, eforumuzu bu iç hadiselerimizle yoğunlaşarak geçirmemize sebebiyet vermişlerdir. En güvensiz kurum olarak siyaset kurumu gösterilmiş. Bunun neticesinde bakıyorsunuz koalisyon hükümetleri iktidara gelmiş, onlar da başarılı olamamışlar. Ancak bizim dönemimizde siyaset kurumuna olan güven artmıştır. Bu güven AK Parti kadrolarıyla birlikte oluşmuştur. Bu da bizi koalisyonlardan arındırıp, tek başına güçlü bir iktidarın olduğu iktidarlar dönemini yaşatmıştır.

 

Bizden önceki koalisyonlar döneminde hortumcuların hortumları alabildiğine genişlemiş, alabildiğine uzamış idi. Bizim dönemimizde hortum anlayışını kökten ortadan kaldırdık. Eğer hortum oluşacaksa devletin kasasından, devletin elinden, vatandaşımıza ulaşan hortumları tesis ettik. Vatandaşımızın asli hizmete kavuşması için vatandaşımızdan aldığımızı vatandaşımıza verdik. Vatandaşımızı her zaman için asıl olarak gördük. Hiç kimseyi ötekileştirmedik." 
Gündüzbey Belediye Başkanı Hüseyin Selçuk ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, ilçeye yapılan hizmetler hakkında bilgi verdi.


Bu haber : 2398 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 928123 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 986644 kez ziyaret edilmiştir.