Bu sayfa : 1071320 kez ziyaret edilmiştir.
28 Ocak 2013

Sağlık sektörünü resetledik
AK Parti Malatya milletvekili ve TBMM Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Şahin, Malatya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm.Dr. Şükrü ÖZDEMİR ‘ i ziyarette bulundu.

Partililerle birlikte Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şükrü Özdemir’i ziyaret edip, ‘Hayırlı olsun’ diyen AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, burada yaptığı açıklamada, “AK Parti iktidarları olarak birçok alanda olduğu gibi sağlık alanında da atıl durumda olanları, tabir caizse resetledik ve yeni baştan oluşturduk. Bunlardan biri de sağlık sektörüdür. Sağlık sektöründe devrim niteliğinde hizmetler yapıldı. Yeni yapılan hastanelerle ilgili ciddi çalışmalar var. Hükümetimizin seçim beyannamesinde ne varsa onları hayata geçirdik ancak muhalefetin her zaman direnç gösterdiğini gördük. SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığına devrinde de direnç gösterdiler. Her düzenleme, insanlarımızın rahatı içindir. Sıkıntı durumundaki bozuk yapıyı değiştiren iktidarımız, sağlıkta ise genel sekreterlik ve alt birimler oluşturuldu. Şeker arazisinde 640 yatak, 850 kapasiteli devasa hastane binası hemen hemen bitti. Sanırım, 2013’ün Eylül ayında hizmete sunulması planlanıyor. Ayrıca bunun yanına, 140 yataklı Fizik Rehabilitasyon Merkezi ve 330 yataklı kadın doğum çocuk hastanesi de yapılacak. Burası sağlık kompleksi olacaktır. Sorunlar ve aksamalar noktasında bize düşen ne varsa desteğimizi vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şükrü Özdemir ise, “Sağ olsunlar, bize hayırlı olsun ziyaretine geldiler. İki aylık süre içerisinde yaptıklarımızı anlatma fırsatı bulacağız” şeklinde konuştu.

 

 


Bu haber : 2253 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 928918 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 987624 kez ziyaret edilmiştir.