Bu sayfa : 1070358 kez ziyaret edilmiştir.
01 Ocak 2013

Dolu dolu bir yıl geçirdik
 

AK Parti Malatya Milletvekil Mustafa Şahin il teşkilatında, düzenlediği basın toplantısında 2012'nin yılının değerlendirmesini yaptı.
AK Parti yöneticileri, bazı il genel ve belediye meclisi üyelerinin katılımı ile il binasında düzenlenen basın toplantısında, ilk olarak AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi konuştu. Tüfenkçi, 2012 yılının ülke ve Malatya açısından iyi geçmesine rağmen muhalefetin gerçeği çarpıtarak, kendi umutsuzluğunu ve aczini yayma adına demeçler verdiğini belirtti.

Milletvekili Mustafa Şahin ise, "Muhalefet, ortaya koydukları argümanlarla halkın gönlünde taht kuramamanın sıkıntısını ve ızdırabını yaşamakta... Bu nedenlerle muhalefet, suçu iktidar partisine yüklemektedir. Bizim ne yaptığımız yapmadığımıza halk karar verir. Önemli olan karnemizi halkımızın verdiğidir. Yoksa muhalefetin bizim adımıza karne tutması çok da önemli değildir" şeklinde konuştu.
Darbe anayasasının kaldırılıp, sivil anayasa çıkarılması konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Şahin, bu konuda uzlaşma komisyonu kurulduğunu da vurguladı. Şahin, "Sivil bir anayasasının elzem olduğu konusunda herkes mutabık. Darbe anayasaları ile yönetilen ülkemize, özgürlüklerin olduğu bir anayasayı kazandırmış olacağımızı ümit ediyorum. Hukuk dışına çıkan, demokrasiye darbe vuran, ülke üzerinde travmalara neden olan konulara el atılıp, sorunlar bir bir çözülmeye başlandı" ifadelerini kullandı.
Konuşmasında, AK Parti hükümetinin yaptıklarını dile getiren Milletvekili Şahin, 4+4+4 eğitim sisteminin getirilmesinden Malatya’nın büyükşehir olmasına; bölünmüş yollardan barajların açılmasına; il özel idaresinin köylere hizmet çalışmasından kayısının uçaklarda ikram edilmesine; sağlık ve turizm hizmetlerinden öğrencilere yurt hizmetlerine kadar birçok konularda yapılanları hatırlattı.
Geçen yıl 7 bin 856 kişinin İŞKUR kanalıyla işe yerleştirildiğini söyleyen Şahin, teşvik konusunda da Malatya’nın en fazla istihdam sağlayan 3. il olduğunu aktardı. Malatya’nın büyükşehire entegre edilmesi için 2013 bütçesinin yüzde 41 arttırılıp, 100 milyon TL daha fazla ödeneğin geleceğini belirten Milletvekili Şahin, Erkenek ile Karahan tünellerinin, zemin problemlerinden dolayı geciktiğini söyledi. Yılan hikayesine dönen kuzey çevre yolunun da toplulaştırmanın tamamlanamaması nedeniyle başlanamadığına dikkat çeken Mustafa Şahin, Malatya - Elazığ karayolu üzerine yeni köprü yapılacağını, bunun raylı sisteme uyumlu olması için girişimlerde bulunacaklarını kaydetti.
Şahin, 2012 yılında yapılanları da başlıklar halinde şöyle sıraladı: "'Malatya’nın büyükşehir olması', 'Türk Hava Yolları yolcularına kayısının ikram edilmesi ile kayısının reklamının sağlanması', 'Kapıkaya Turgut Özal ve Boztepe Recai Kutan barajları ile Çerkezyazısı kanallarının hizmete açılması', 'şeker arazisi ihalesinin iptali.


Bu haber : 2296 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 928141 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 986662 kez ziyaret edilmiştir.