Bu sayfa : 1070345 kez ziyaret edilmiştir.
08 Ocak 2013

Ciddi çalışmalar yapıldı
 

AK Parti Malatya Milletvekili ve Gurup yönetim kurulu üyesi Mustafa Şahin Orman İşletme Müdürü Ramazan Karaca'yı makamında ziyaret ederek kurumun çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

Ziyarette konuşan Milletvekili Şahin " İlimiz belki orman sahası açısından çok devasa ormanlara sahip değil ama yaklaşık %15i ormana tahsis edilmiş durumda.Son yıllarda özellikle Başbakanlığımızın yapmış olduğu ormanlaşma noktasında ciddi bir kampanyaya 2008'de Malatya'da start verilmiş idi. Özellikle daha önce hep böyle bizim ardıç ormanlarıyla anılan Beydağlarımız tamamen çıplak ve çorak bir haldeydi.Bu alanlarda şu anda yine Başbakanlığın projesi kapsamında çok ciddi bir çalışma yapıldı.Geçen yine Bakanımız geldiğinde de gidip yine orda şehir ormanları olan kısımda çok güzel emekler verildiğini,ciddi çalışmalar yapıldığını gördük" diye konuştu.

Ağaç dikiminin genele yayılmasını temenni ettiğini ifade eden Şahin hem yağışların alınması,hem erozyonun önlenmesi noktasında orman işletme müdürlüğüne önemli görev düşüyor.Bunları yaparken bizlerde elimizden geldiğince sizlerin yer yer ziyaretlerine gelip kurum olarak karşınıza çıkan birtakım engeller varsa o engellerle alakalı görüş alışverişinde bulunmak amacıyla bu ziyaretleri gerçekleştiriyoruz dedi.

Orman işletme şefliğinin yerinin şehir merkezinde olmasının sıkıntı oluşturacağını da sözlerine ekleyen Şahin hizmetin daha süratli bir şekilde sağlanması için daha geniş kompleks bir yerin Orman İşletme Şefliğine tahsis edilmesi için Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile görüşeceğini söyledi.

Orman İşletme müdürü Ramazan Karaca da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek yapılan hizmetleri slayt eşliğinde Şahin ve beraberindeki partililere anlattı.

Şahin'e, İl Başkan yardımcısı Nadir Çalık,il yönetim kurulu üyeleri Cumali Altıntop,Coşkun Çetin,il genel meclis üyesi Nebi Yiğit ve partililer eşlik etti.


Bu haber : 2376 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 928128 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 986649 kez ziyaret edilmiştir.