Bu sayfa : 1071349 kez ziyaret edilmiştir.
09 Ocak 2013

Düne göre daha iyi,yarın bugünden de iyi olacağız
 

 

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin Kale ilçesini ziyaret etti.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ilçe,belde ve köy ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor.

Şahin bu ziyaretler kapsamında beraberindeki partililerle birlikte Kale ilçesini ziyaret ederek sorun ve sıkıntılar hakkında bilgi aldı.

Şahin ilk olarak Kale İlçe başkanlığını ziyaret ederek burada bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci,Kale ilçe Başkanı Kazım Çiçek,Kale Belediye Başkanı H.Bayram Gökhan,İl Başkan yardımcısı Nevzat Diri,il yönetim kurulu üyeleri Mustafa Zeren,Murat Tokmak,Kale il genel meclis üyeleri,muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Köy muhtarları ve vatandaşların sorunlarını dinleyen Milletvekili Şahin sorunların çözümü için yetkililerle telefon görüşmesi yaptı.

 Şahin sorunların en kısa sürede çözümü için yoğun gayret gösterdiklerini söyledi.

Köy muhtarları ve vatandaşlar da ziyaretten dolayı Şahin'e teşekkür ederek memnuniyetlerini ifade ettiler.

Kale esnafını da ziyaret eden Şahin esnafla bir süre sohbet etti.

Kale Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu'nu da makamında ziyaret eden Milletvekili Şahin burada yaptığı konuşmada şunları ifade etti:

 Devlette süreklilik esastır.Bugüne kadar devletle vatandaş arasındaki işbirliğini tam olarak çözememişiz.Devletin soğuk yüzü vatandaşa tanıtılmaya çalışılmış. Seçilmiş olan vatandaşa hesap veriyor.Asıl hesabı devletin vermesi lazım.biz sandıkta veriyorsak bürokrasideki arkadaşların da vatandaşımızın memnuniyeti karşısında buradaki performanslarını belirlemeleri gerekiyor.Bugüne kadar hamdolsun 10 yıldır iktidardayız.Süreci hep böyle yönetmeye çalıştık.Tabuları yıkmaya çalıştık.Bugüne kadar insanlarımız kaymakama ulaşılmaz,belediye başkanına ulaşılmaz,vekillere ulaşılmaz diye görüyorlardı.Biz özellikle hep vatandaşın içerisinde yer almaya gayret gösterdik.Yerinde yönetim yasasıyla beraber de merkezi hükümetten kurtulup yerelleşmeye çalışıyoruz. Siz buradaki pozisyonu Ankarada'ki Bakanlıktan çok daha iyi bilirsiniz.Çünkü hadisenin içersindesiniz.Ankara'dan burayı yönetmek riskli ve sıkıntılı.Siz burada en iyi şekilde vatandaşımızın nabzını tutabiliyorsunuz.Sorunlar direkt vatandaştan size geliyorsa sorunun ehemmiyetini en iyi sizler bilirsiniz.Onun için yerel yönetimlerin güçlendirilmesi noktasında ciddi çalışmalar oldu.Büyükşehir oluyoruz.Büyükşehirle beraber ilçelerin de belediye sorumlulukları biraz daha farklı bir noktaya geliyor.Düne göre daha iyi,yarın bugünden de iyi olacağız.Amacımız insanlarımızın hayat standartlarının yükseltilmesi noktasında canla başla çalışmaktır.

 


Bu haber : 2178 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 928947 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 987653 kez ziyaret edilmiştir.