Bu sayfa : 1071354 kez ziyaret edilmiştir.
10 Ocak 2013

Basın ileri demokrasinin bir parçasıdır




 

Milletvekilimiz Sn.Mustafa Şahin'in Çalışan Gazeteciler günü mesajı

 

Özgür ,objektif ve çok sesli basın,  ileri demokrasinin  ayrılmaz bir parçasıdır.Dünya’da meydana gelen hızlı değişimlerin anında öğrenilmesi hususunda medya’nın çok önemli bir görev üstlendiğini biliyoruz. Çağımızın en önemli mesleklerinden biri olan gazetecilik mesleğinin;haberlerin doğru, tarafsız ve nesnel bir şekilde ortaya konulmasıyla, toplumun bilgilenmesinde, bilinçlenmesinde ve toplumsal barış, huzur, güven ortamının güçlenmesinde önemli katkıları olmaktadır.

Ülkemizde, 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe sokulan 212 sayılı yasa ile gazetecilerin sorunlarına,  çözüm bulunmak istenmiştir. Bu yasanın önemini kamuoyuna da maletmek isteyen gazetecilerimiz, her 10 Ocak'ı "Çalışan Gazeteciler Günü" olarak kutlamaktadırlar.

 AK Parti iktidarları döneminde  demokrasimizin işlemesi ve kökleşmesinde hayati sorumluluk üstlenen basın mensuplarımızın, görevlerini daha verimli şekilde yerine getirebilmelerine büyük önem verildiğini görmekteyiz. Basın mensuplarımızın çalışma şartlarının, günümüz ihtiyaçlarına göre iyileştirilmesi, hükümet olarak önceliklerimiz arasında yer almaya devam edecektir.

Gazeteciliği zor şartlar  altında icra eden basın çalışanlarımızın haklarını düzenleyen yasanın yürürlüğe girişinin yıldönümü olan Çalışan Gazeteciler Gününü en içten dileklerimle kutlarım.

 

                                                                                    

 


Bu haber : 2350 kez izlenmiştir

Yorumlar



Henüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak




Bu sayfa : 928952 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 987658 kez ziyaret edilmiştir.