Bu sayfa : 1070383 kez ziyaret edilmiştir.
25 Ocak 2013

Taviz vermedik
 

Önce Vatan Derneği'ni ziyaret eden Milletvekili Mustafa Şahin burada şehit aileleri ve gazilerle sohbet etti.

Hükümetin yeniden başlattığı Kürt sorunu konusunda atılan adımlarla ilgili bilgiler veren Şahin, atacakları hiçbir adımda şehit yakınlarını rencide edece imza atmayacaklarını ve hiçbir zaman taviz vermeyeceklerini söyledi.

 Ziyaret sırasında söz alan Şehit Astsubay İbrahim Ahmet Sarıoğlu'nun annesi Semiha Sarıoğlu, tek oğlunu teröre kurban verdiğini, devletin çözüm sürecinde kendilerinden destek istediğini belirterek, sürece karşı olmadığını ancak kafasına takılan bazı soruların içini sızlattığını söyledi. Şehit Annesi Sarıoğlu, şöyle dedi: 

"Bugün Paris'e o infaz eden teröristlerin yana giden milletvekilleri yarın Meclis'e gelip TBMM altında konuşmalarına çok karşıyım. Bunların orada olması içimizi sızlatıyor. Bunlar insanları katleden insanlardı, 'onların başı' diye görüyorum onlar. Gelip Meclis'te konuşmaları ve hak savunmaları onların gidip PKK üyelerinin cenazelerine katılmaları bizi çok üzüyor. Her
haber izlediğimde o kadar çok üzülüyorum, bunun bir hukukunun olması gerekir. Biz düşmanlarımızla iç içe yaşamak zorunda mıyız? Bu devletin bir şeyler yapması gerekir, bizden destek istendiğinde ben buna karşı çıkıyorum." 

Şehit annesinin gözleri dolu bir şekilde bu konuşmayı yaptığı esnada yanında bulunan diğer şehit anneleri de gözyaşlarını tutamadı. 

Milletvekili Şahin, şehit annesinin verdiği tepki karşısında, "Yerden göğe kadar haklısınız" diyerek BDP'li milletvekilleri eleştirdi. Şahin, şöyle konuştu: 

"Bugüne kadar attıkları adımlara bakıyorsunuz gerçekten bizimde hiçbir zaman kalben rahat etmediğimiz hiç bir zaman tasvip etmediğimiz çalışmalar içerisinde olan milletvekili kılıklı insanlar var. Doğudaki halkın haklarını korumak ne BDP'ye düşer nede PKK'ya. Ordaki halk bizim vatandaşlarımız, oradaki sıkıntıları hep birlikte bertaraf edeceğiz." 

Milletvekili Şahin, BDP'li milletvekillerin bir şehit cenazesine gittiklerine hiçbir zaman şahit olmadıklarını belirterek, "Ama terörist cenazelerine gittiklerine şahit oluyoruz. Elbette ki bunlarında hesabı bir gün sorulacak" dedi. 

Şahin, bu konularla ilgili dokunulmazlıkların kaldırılması için çalışma başlattıklarını ve komisyonda görüşüldüğünü belirterek, "Terörü destekleyen hangi el olursa olsun, onların bu fütursuzca, pervasızca hareket etmelerinden sizin gönlünüz ne kadar razı değilse bizim gönlümüzde o kadar razı değil. Biz şiddetle kınıyoruz" dedi. 

Şahin, son olarak amaçlarının anaların ağlamaması olduğunu bildirirken, "Bu kanı bozuklar bir daha bu ülkede fütursuzca at oynatmasın. İster dağdakiler, ister Meclistekiler olsun. Biz bunlara şiddetle karşıyız. Sizleri rahatsız edecek hiç bir karara ne Başbakan ne de ekibi imza atar" diye konuştu.


Bu haber : 2460 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 928166 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 986687 kez ziyaret edilmiştir.