Bu sayfa : 1071384 kez ziyaret edilmiştir.
25 Aralık 2011

Şahin AK Parti Kale İlçe Teşkilatı’nın 4. Olağan Kongresi’ne katıldı
Kale Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye AK Parti Malatya milletvekilleri Mustafa Şahin ve Öznur Çalık, AK Parti Malatya eski milletvekili İhsan Koca, AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Kale Belediye Başkanı Hacı Bayram Gökhan, İl Genel Meclisi üyeleri ve partililer katıldı.

Kongrede konuşan Mustafa Şahin "Bizde siyasi arena içerisinde yer alan insanların cümlesinden farkımız; seçimin olacağı ana kadar tatlı bir yarış yapılır, ama seçim olduktan sonra, halkımızın iradesi tecelli ettikten sonra seçilen kardeşimiz kimse hep beraber onun emrinde beraber yola durmadan devam etmeyi kendimize şiar edinmişiz. Ama bakıyorsunuz ilimizde ana muhalefet partisinin il yönetiminde yer alan insanlarımız 5-6 ay içinde fesih yiyen bir konuma geldiler. Ama biz Malatya’da hamdolsun kurulmuş olduğumuz günden bugüne kadar fesih yemeyen ender il teşkilatları içerisindeyiz. Bu bizim birlik ve beraberliğe ne kadar önem verdiğimizi, siyasi arenada yer alan arkadaşlarımızın nasıl bir çizgi üzerinde bulunduklarını da en iyi bir şekilde ifade etmektedir. Biz hiçbir zaman kısır çekişmelerin içinde olmadık" şeklinde konuştu.
AK Parti Malatya eski milletvekili İhsan Koca da, "Sizlerle bir arada olmaktan, çatısı altında siyaset yapmaktan gurur duyduğum AK Partililerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum" dedi.

 Milletvekili Öznur Çalık ise  "Ekonomide, ulaştırmada, sağlıkta, eğitimde her şey değişti. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak dedik ve bugün baktığımızda hiçbir şey eskisi gidi değil. Ne Kale eskisi gibi, ne Malatya eskisi gibi ne de hasta adam Türkiye eskisi gibi. 2001 yılı öncesi ’hasta adam Türkiye var’ diyorlardı. Avrupa Birliği’nin bizden kaçmasının yegane sebebi onlara yük getireceğimizi düşündükleri içindi. Ama son 10 yılda yapmış olduğumuz değişimlerle, gelişmelerle Türkiye artık dünyanın yıldızı haline geldi. Ve bugün artık AB, Türkiye’nin ekonomik sıkıntılarından dolayı değil, gelişen,büyüyen ve değişen bir güç olduğu için, korktuğu için kapıyı aralamaya çalışıyorlar. Biz bugün AB’ye girmek istemekten öte milletimizi AB ülkelerinin seviyesine çıkarmak için mücadele ettik ve ediyoruz" dedi.

İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ise, "AK Parti milletin kurduğu, istikametini milletin belirlediği ve rotasını milletin çizdiği bir partidir. Uzun yolculuğu boyunca bu anlayıştan da sapmamıştır. AK Parti’nin 10 yıllık bir geçmişi olmasına rağmen kökleri medeniyetimizin derinliğine inen ve medeniyetten feyiz alan bir partidir" diye konuştu.
Kale Belediye Başkanı Hacı Bayram Gökhan da, Kale ilçesinin kalkınması ve vatandaşların refahı için yoğun şekilde çalıştıklarını ifade etti.
Yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. Olağan kongrede mevcut Başkan Kazım Çiçek, tek liste ile gidilen seçimde yeniden başkanlığa getirildi.


Bu haber : 3446 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 928982 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 987688 kez ziyaret edilmiştir.