Bu sayfa : 1070401 kez ziyaret edilmiştir.
21 Şubat 2013

Çiftçilerimize umut olacak
 

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin Akçadağ ilçesinin Yağmurlu köyünde kurulan güneş panellerinin faaliyete geçme törenine katıldı.

Akçadağ ilçesine bağlı Yağmurlu köyü, içme suyu şebekesinin elektrik ihtiyacını kurulan güneş panelleri ile karşılamaya başladı.

 Kurban kesilerek devreye sokulan güneş panellerinin açılışında konuşan Milletvekili Mustafa Şahin  çalışmanın kırsalda elektrik ve su sıkıntısı yaşayan çiftçilere umut olduğunu belirterek aynı çalışmanın diğer köylerde de gerçekleştirildiğini kaydetti.

 İşin maliyetini ve projesini İl Özel İdaresi'nin karşıladığını hatırlatan Şahin, "Elektrik faturalarını ödeyemeyen köylerimiz bu sistem ile sıkıntıdan kurtulacak. Aynı sistemi başka köylerde de kurma çalışmalarımız sürüyor. Amacımız kırsalda halkımızın huzur ve refah içerisinde yaşayarak, üretimdeki payını arttırmaktır diye konuştu.

Milletvekili Şahin Türkiye olarak en büyük cari açıklarımızdan biri enerji açığı.Enerjide tamamen dışa bağımlıyız.Dışa bağımlı olunca da maliyeti yüksek oluyor.Bu şekilde Cenabı Allah'ın bize vermiş olduğu çok güzel bir nimet var.Bunları inşallah bütün köylerimizde yaygınlaştırırsak köylerimiz sırtındaki çok büyük bir kamburdan kurtulmuş olacak.Temennimiz Malatya genelinde 26 köyde kurulan bu panellerin bütün köylerimizde de kurulmasıdır.Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

Yağmurlu köyü muhtarı Mehmet Kurşun ise güneş panellerinin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Açılışa, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin,Akçadağ ilçe Başkanı Vahap Yücekaya,il başkan yardımcısı A.Turan Canpolat,Akçadağ il genel meclis üyeleri ve Yağmurlu'lu köylüler katıldı.

 

 


Bu haber : 2420 kez izlenmiştir

Yorumlar


Metin Türkeli | 19 Mart 2013 09:41

Sn. Vekilim Güzel akılcı bir çalışma, kutlarım. Köylünün refahını arttırmanın bir yolu da, bir kaç köyün kooperatif ya da şirket yoluyla birleşerek,kendi biodizelini, biogazını üretmesinden geçiyor. Konuyla ilgili sıkıntıya değindiğim yazımın linkini arz ediyorum.Biodizel üretiminin önündeki engellerin ve ÖTV nin kaldırılması yolunda çalışmalarınızın haberlerini de bekliyorum. www.medyaanadolu.com/haber/1963-kayayi-siksan-gazi-tarladan-toplasan-vergisi-cikar-mi Diğer yazılarıma da linkten ulaşabilirsiniz. www.medyaanadolu.com/kategori/28-metin-turkeli Sevgi ve saygılarımla. Metin Türkeli Liberal_izmirli Turiizmden emekli Orman Müh. LDP ( Liberal Demokrat Parti ) MDK üyesi


gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 928184 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 986705 kez ziyaret edilmiştir.