Bu sayfa : 1071324 kez ziyaret edilmiştir.
27 Şubat 2013

Kimsenin köylülerimizi rahatsız etme lüksleri yok
 

 

 AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Gurup yönetim kurulu üyesi Mustafa Şahin sorunların yerinde tespiti için gerçekleştirdiği köy ziyaretlerine devam ediyor.

Milletvekili Şahin beraberindeki partililerle birlikte bu kez Akçadağ ilçesine bağlı Gölpınar köyünü ziyaret etti.

 Gölpınar köyünde kalabalık bir topluluk tarafından karşılanan Şahin köy muhtarı ve köylülerle görüşerek köyün sorunları hakkında bilgi aldı.

 Mustafa Şahin köylülerin sorunlarını tek tek not ederek sorunların en kısa sürede çözülmesi için yetkili kişilerle telefon görüşmeleri yaptı.

Burada köylülere hitaben bir konuşma yapan Milletvekili Şahin sulama suyuyla ilgili sıkıntı yaşanmaması için tarımda kapalı sisteme geçmenin önemini anlattı.

Şahin Sultansuyu ve Çat barajından alınan suyun kapalı sistemle kullanılmasıyla birlikte en az  50 yıl kadar su sıkıntısının yaşanmayacağını ve kapalı sistem sulamanın devletin birinci öncelikleri içerisinde yer aldığını söyledi.

Köylülerin özel bir şirket tarafından kiralanan mera alanının birtakım zararları olduğunu ifade etmeleri üzerine Milletvekili Şahin şunları söyledi:

"Biraz önce arkadaşlarımızın vermiş oldukları bilgilerden hareketle özellikle burada yapılan bir mera çalışmasının  var olduğunu öğrendik.Meralar bugüne kadar belki çok atıl bir şekilde bekliyordu.Ancak meraların ekonomiye kazandırılması, bölge insanımıza artı katma değer sağlaması,ülkenin ekonomisine katkı sağlaması amacıyla kiralandı.Bizler  hiç bir zaman için   birilerinin keyfi için köylülerimizin zerre kadar rahatsız edilmesini istemeyiz.Bunu ne Başbakanımız ister ne biz isteriz.Bu konuda bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalar şahitli,ispatlı meydanda.Meraları işleten arkadaşlarımız kim olursa olsun kendilerinin mutlaka bölgeye yatırım yapacakları zaman birtakım taahhütleri vardır.Yapılan protokol vardır.Protokol ile alakalı çevreye,köye,yola,kanallara,havaya vermiş olduğu zararlar varsa bunların mutlaka tolere edilmesi gerekir.Hiçbir firma yetkilisinin köyümüzün alanını kullanırken köylülerimizi rahatsız etme gibi bir lükslerinin olmadığını bilmeleri gerekir"


Bu haber : 2317 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 928922 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 987628 kez ziyaret edilmiştir.