Bu sayfa : 1070351 kez ziyaret edilmiştir.
01 Mart 2013

Halk günü öncesi gündemi değerlendirdi
 

  AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, “Terörden nemalanan bazı kesimler sürecin tekrar akamete uğraması için, kesintiye uğraması için bir takım senaryolar devreye koyabilirler” dedi.

  Milletvekili Mustafa Şahin, barış süreci ile ilgili değerlendirme yaparak, “İyi niyetle demokratikleşme adı altında açılım süreci içinde ciddi adımlar atıldı, ama kandan beslenen, ondan nemalanan, hayatiyetini, ister siyasi hayat olsun, ister bürokratik hayat olsun, ister ekonomik hayatını ona borçlu olan bazı kesimler bunun akamete uğraması için ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Elbette, mutlaka olmazsa olmazlarımızdan birisi de o bölgede silahlardan arındırılmış, terörden arındırılmış bir bölgenin olmasından yanayız. Bizim anlayışımızda kişinin ırkı, kabilesi, meşrebinin hiç bir kıymetinin olmadığını biliyoruz. Yani bizi değerli kılan, insanı değerli kılan anlayışıdır, inancıdır, yaşantısıdır, düşüncesidir. Terörden nemalanan bazı kesimler sürecin tekrar akamete uğraması için, kesintiye uğraması için bir takım senaryolar devreye koyabilirler. İnşallah özlemini yıllarca duymuş olduğumuz barış sürecinin, kardeşlik sürecinin, bu bölgede biz nasıl huzur içinde yaşıyorsak, o bölgede yaşayan insanların da hakkı olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

  Hrank Dink’in öldürülmesinden sonra ‘Hepimiz Ermeniyiz’ diyenlerin, Ermenilerin Hocali’deki katliamlarına karşı sessiz kaldıklarını söyleyen Şahin, “Hemşerimiz olan Malatyalı olan Hrant Dink meselesinde göstermiş oldukları duyarlılığı maalesef o çevreler bir kez olsun Hocali katliamına duyarlılık göstermediler ve sessiz kaldılar. Yani bir Hrant Dink için ‘Hepimiz Ermeniyiz’ deyip de, bayraklar açan insanlar, kesimler, o dönem içinde yaşananları görmezden geldiler” dedi.

  Şahin, çiftçilere verilen hibe destekleri için Çiftçi Kayıt Sistemini yenilemeyen çiftçilerin bu durumlarını 29 Mart 2013 tarihine kadar yapmaları gerektiğini, aksi takdirde verilen hibelerden yararlanamayacakları uyarısında bulundu.

 


Bu haber : 2225 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 928134 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 986655 kez ziyaret edilmiştir.