Bu sayfa : 1070325 kez ziyaret edilmiştir.
02 Mart 2013

Dünün kudretli generalleri bugün yargı karşısında hesap veriyor
 

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin “Şuanda gelmiş olduğumuz nokta terörün çözümüne katkı sağlayacak en iyi bir noktadayız” dedi.

 Malatya Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen İl Divan Toplantısına katılan Şahin, iktidara gedikleri günden buyana devasa çalışmalar yaptıklarını kaydederek, AK Parti’nin misyonunu, vizyonunu ve düşüncesini içlerine sindiremeyenlerin, karanlık odaklarla birlikte zifiri karanlığın sürmesi için ellerinden geleni yaptıklarını savundu.
Göreve geldiklerinde kucaklarında terör sorununu bulduklarını kaydeden Şahin, şunları söyledi: “O bölgedeki insanlarda bizim insanlarımız. İdeolojik ve siyasi emeller için oradaki masum insanlarımızı kendi emellerine alet ettiler. Şuanda gelmiş olduğumuz nokta terörün çözümüne katkı sağlayacak en iyi bir noktadayız. Burada katkı sağlayacak kim olursa olsun; bir yerde kan akıyorsa, bunun için en lanetli kişiyle bile, bu sürece katkısı olması için elinizden geldiğince bütün katmanlarla dahil etmeye çalışırsınız. Biz bugün bunu yapıyoruz. Analarımızın gözyaşının akmaması, kanın durması için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Gerekirse bedenimizi taşın altına koyacağız, koyuyoruz.”
Şahin, darbe dönemlerinde Malatya’nın çok büyük sıkıntılar yaşadığını ifade ederek, “İnşallah bir daha darbelere geçit vermeyecek şekilde yeni yapılacak olan anayasa düzenlemesiyle hiç kimsenin durumdan vazife çıkarmak gibi bir aşağılık lüksünün olmadığını ispat etmiş olacağız. 28 Şubat, ülkemize ve insanlarımıza büyük zararlar vermiştir. O dönem içerisinde sanal krizler çıkarıyorlardı. Çıkarılan sanal krizlerle, mevcut meşru hükümeti alaşağı etme gayreti içerisinde oldular. Ama sonuçta kaybedenler yine onlar oldu. Kazanan ise yüce halkımız oldu. Onların helak olduklarına şahit olduk. Bugünde bu noktaya geldiler ve yerlerde sürünüyorlar. Düne kadar kudretli olarak adlandırdığımız generaller, bugün yargı karşısında hesap veriyor” diye konuştu.

Şahin ayrıca katılımcılara Malatya iline yapılan yatırımlarla ilgili slayt eşliğinde bilgi verdi.

 Toplantıya AK Parti Milletvekilleri Öznur Çalık, H. Cemal Akın, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İl Genel Meclis Başkanı Naci Şavata ve parti teşkilatı katıldı.


Bu haber : 2257 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 928108 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 986629 kez ziyaret edilmiştir.