Bu sayfa : 1072345 kez ziyaret edilmiştir.
04 Mart 2013

Bütün ilçeleri almamız gerekiyor
 

Yerel seçimler toplantısında konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin“Önümüzde 13 aylık bir süre var. Biz yerel yöneticilerimizi seçerken 5 yıllığına seçtik. Şuanda 4 yıl oldu, daha 1 yıl var. Bu 1 yıllık süreçte hepinizin seçim olmayacakmış gibi çalışacağınızdan kuşkumuz yok. Ancak bilindiği gibi Büyükşehir olmamız nedeniyle belde belediyelerimiz kapanıyor, 13 ilçe ve 1 Büyükşehir Belediyesi için vatandaşlarımız kendi ilçeleri ve Büyükşehir için oy kullanacaklar. Büyük resme bakmamız lazım. Küçük ve sığ düşünmenin kimseye faydası olmayacaktır. Şuanda muhalefetin her icraata karşı çıkmış olduğu gibi Büyükşehir noktasında da aramıza nifak sokmaya çalışacak. Bir takım adımlar atmaya gayret gösteriyorlar. Biz birlik olacağız. Bütün ilçelerde belediye başkanlığını almama gibi bir lüksümüz yok. Bütün ilçeler buna dahil. Kendimiz için değil de, kentimiz için, insanlarımız için adımları atarsak, daha hayırlı iş yapmış oluruz” diye konuştu.

AK Parti Malatya İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkçi, “Önümüzde 2014 yerel seçimleri var. Bu seçimlerini önemini çok iyi biliyoruz. Bu seçimlerin Türkiye için bir milat olduğunu da hepimiz hemfikiriz. 2014 yerel seçimlerinde eğer bizler başarı ile çıkarsak, akabinde cumhurbaşkanlığı seçimi ve daha sonra gelecek milletvekili seçimleri ile birlikte AK Parti’nin hedef olarak koyduğu 2023 vizyonuna emin adımlarla ilerleyeceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Biz bu hedefleri yakalayabilmemiz için 2014 yerel seçimleri bunun ilk basamağı” ifadelerini kullandı.

AK Parti Malatya Koordinatörü ve Van Milletvekili Fatih Çiftçi, “Çok önemli bir risk, çok büyük bir risk. Bu lider olmanın gereğidir. Büyük liderlerin ve samimiyetle bu işlerin üzerine giden insanların yapabileceği bir şey. Önümüzde bir yerel seçimler var. Çok büyük bir risk aldı sayın Başbakanımız bu beladan kurtulmamız için. Umut ediyoruz hayırlı bir şekilde sonuçlanır. Yerel seçimlerden sonra Cumhurbaşkanlığı ve ardından ise genel seçimler yapılacak. Eğer bu süreçte bir aksama olursa, hepsi bir birini tetikleyip, Allah muhafaza çok daha farklı sonuçlar doğurabilir. Onun için bizim bu sürece çok iyi hazırlanmamız lazım. Malatya her zaman örnek olan bir il. AK Parti’nin en güçlü olduğu illerden birisi” dedi.

Toplantıya AK Parti Malatya Koordinatörü ve Van Milletvekili Fatih Çiftçi, Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Belediye Başkanı Ahmet Çakır,  İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata ile ilçe ve belde belediye başkanları, İl Genel Meclisi Üyeleri ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı.


Bu haber : 2363 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 929927 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 988650 kez ziyaret edilmiştir.