Bu sayfa : 1095310 kez ziyaret edilmiştir.
18 Mart 2013

Sahip olduğumuz en büyük değer, bu milletin cesaret ,inanç ve iradesidir
 

 

18 Mart Çanakkale Zaferi   bu Necip Millet’in 7 düvele karşı kazanmış olduğu tarihimizin en önemli ve şanlı zaferlerinden biridir. Çanakkale Savaş’ını kaybeden batılı devletlerinin bir çoğunda iktidar değişikliği olmakla beraber Rusya’ya gerekli yardım gidemediği için Rusya’da da 1917 yılında Bolşevik ihtilali  olmasına ciddi bir zemin hazırlamıştır.Bu zafer, dünyada o zamana kadar geçerli olan tüm askeri planları geçersiz hale getirerek bu alanda da yeni ve farklı  planların ortaya çıkmasına sebep olmuştur.

 Çanakkale Deniz Zaferi tarihin akışını değiştiren, bağımsızlığı uğruna canını vermekten çekinmeyen milletimizin bir  kahramanlık destanıdır. Çanakkale Savaşı, milletimizin zamanın en güçlü ve donanımlı ordularına karşı, elinde sadece inanç, vatan sevgisi, dayanışma, özgürlük , birlik ve beraberlik duyguları olan bir milletin gerçekleştirdiği büyük bir mücadeledir.

 Bu destansı mücadeleyi Çanakkale Şehitleri’ne adlı şiirle Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy çok güzel bir şekilde ifade ederek, o ruhu bugün de yaşamamıza vesile olmuştur.

Bu mukaddes vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadele daha  çok  idrak edilerek, gençlerimize  bu bilinci aktarmayı bir borç bilmeliyiz.

Dün olduğu gibi bugün de sahip olduğumuz en büyük değer, bu milletin cesaret ,inanç ve iradesidir. Çanakkale Zaferi, bizim geleceğimizin en güçlü ilham kaynaklarından biridir. Aynı kararlılıkla daha  demokratik , çağdaş , insan haklarına saygılı  , birlik ve beraberlik ruhunun her geçen gün daha da arttığı bir Türkiye için mücadele etmeye devam edeceğiz.

Bu duygularla, Çanakkale Zaferi’nin 98. yıldönümünü kutluyor; bugünlere ulaşmamızı  sağlayan vatanın bölünmez bütünlüğü , milletimizin huzur ve güvenliği için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen  250 bin Aziz şehidimizi minnetle, rahmetle ve saygıyla anıyorum.

 

 


Bu haber : 2473 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951858 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011614 kez ziyaret edilmiştir.