Bu sayfa : 1095440 kez ziyaret edilmiştir.
22 Mart 2013

Tabiat parkında incelemelerde bulundu
 

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Gurup yönetim kurulu üyesi Mustafa Şahin Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge müdürlüğünü ziyaret ederek Orduzu Tabiat Parkında ve Bölge müdürlüğüne devri gerçekleştirilen Akoğuz Kışlasında incelemelerde bulundu.

Beraberindeki partililerle birlikte ilk olarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürü Fehmi Yüksel'i makamında ziyaret edip çalışmalar hakkında bilgi alan Milletvekili Şahin düzenleme çalışmaları devam eden  Orduzu Tabiat Parkı ve Akoğuz Kışlasını  gezerek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Milletvekili Şahin burada yaptığı konuşmada  İnderesi mevkisinde yer alan ve mühimmat deposunun yer aldığı 960 dönümlük Ak Oğuz kışlası alanının Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğüne ihdas edildiğini söyledi.

AK Oğuz Kışlası alanında bölge müdürlüğünün hizmet vermeye başladığını belirten Milletvekili Şahin Bölge Müdürü ve ekibinin gayretli çalışmalarıyla beraber bu alanın daha nitelikli ve kullanılabilir bir hal alacağını ifade etti.

Milletvekili Şahin Orduzu Tabiat parkındaki düzenlemeleri yer yer takip ettiğini söyleyerek bu alanın ailelerin çocuklarıyla beraber stres atacakları, piknik yapacakları ve yürüyüş yapacakları güzel bir mekan olacağını kaydetti.

6 trilyonluk bir bedelle ihale edilen Orduzu Tabiat Parkının bulunduğu Seyir tepesi olarak adlandırılan yere bir restaurant kazandırılmasıyla birlikte Malatya'ya gelen misafirlerin ve Malatyalıların güzel bir alana kavuşacağını söyleyen Şahin   devletin imkanlarının insanlarımızın huzur ve mutluluğu,refah ve hayat standartlarının yükseltilmesi için kullanıldığını ifade etti.

Milletvekili Şahin Orduzu'nun akşamcıların mekanı olarak adlandırılmasının doğru olmadığını belirterek Tabiat Parkıyla birilikte alınacak önlemlerin bu alanın ailelerin gönül rahatlığıyla gezebilecekleri bir alan haline dönüştürüleceğini söyledi.

Sabah sporu için bu alanı tercih ettiğini söyleyen Şahin çöpçülerin bu alanı temizlerken ciddi sıkıntılar yaşadığını,çocuklara miras bırakılacak bu alanların kullanımında vatandaşların hassasiyet göstereceklerini ümit ettiğini ve nasıl görmek istiyorsak öyle bırakalım temennisinde bulundu.

Milli Parklar Bölge Müdürü Fehmi Yüksel ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Orduzu Tabiat Parkı'nın 20 Nisan'da hizmete gireceğini söyledi.

Ziyarete AK Parti İl Başkan yardımcısı Selim Çağlar,merkez ilçe başkan yardımcıları Şener Zarıçlar,İbrahim Çığrık,il yönetim kurulu üyesi Abuzer Karaya ve partililer eşlik etti.

 


Bu haber : 2357 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951985 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011744 kez ziyaret edilmiştir.