Bu sayfa : 1095322 kez ziyaret edilmiştir.
23 Mart 2013

Devlet millet için vardır
 

 

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, teşvik yasasının yeniden uygulanması konusunda bazı çalışmaların yürütüldüğünü söyledi.

Milletvekili Şahin,beraberindeki partililerle birlikte MÜSİAD Şube Başkanı Mehmet Balin'i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin de, Malatya'daki organize sanayi bölgelerinde önemli yatırım ve istihdam alanlarını oluşturulduğunu belirterek, siyasetçiler olarak yatırımcıların yaşadığı sıkıntıları çözme konusunda gayret içerisinde bulunduklarını söyledi.

 Şahin, teşvik konusu ile ilgili olarak hükümet nezdinde ve bakanlar nezdinde önemli girişimlerde bulunduklarını kaydetti. Şahin, teşvik uygulamalarını bitim noktalarının da bulunduğunu söyleyerek, yeni teşvik uygulaması ile ilgili olarak bir takım çalışmaların olduğunu ifade etti.

Türkiye'de kandan ve gözyaşından beslenen siyasi oluşumların bulunduğunu dile getiren Şahin, gelen şehit sayısı üzerinden siyaset yapmak isteyenlerin de bulunduğunu söyledi.

Şahin, "İnşallah bu ülkede ve bu şehirde kesinlikle almış olduğumuz oyları en az yüzde10 veya yüzde 15 oranında arttıracak bir noktaya geldik. Temennimiz ve düşüncemiz, burada herkesin mutlaka devletin şefkatli elleri altında mutlaka birlikte yaşamayı öğreneceğiz. Devlet millet için vardır" dedi.

MÜSİAD Şube Başkanı Mehmet Balin, ziyarette teşvik yasası ile ilgili sorunu dile getirerek, "Malatya'da 5084 Sayılı Teşvik Yasası uygulanıyordu. Bu teşvik yasası Aralık 2012 tarihinde sona erdi. Daha sonra Sayın Başbakanımız Mardin'de yaptığı açıklamada Teşvik Yasası'nın yeniden uygulanacağını açıkladı. 2 ay oldu, yeni bir gelişme yok. Bir torba yasası hazırlandığı söyleniyor" dedi.

Balin, "Bakan Zafer Çağlayan'ın yayınlamış olduğu bir ekonomik durum değerlendirmesi vardı. Bölgelerdeki yatırım teşvik belgeleri ile ilgili olarak bir çalışma yapmışlar. Bütün bölgelerdeki yatırım teşvik belgeleri artmış, ancak Malatya'nın da içerisinde yer aldığı 4.bölgedeki yatırım teşvik sayısı 75 taneymiş ve o sayı 75 olarak kalmış. Bu teşvike Malatya'nın ve bölgemizin ihtiyacı var" dedi.

Şahin, MÜSİAD üyeleriyle bir süre görüştü.

 


Bu haber : 2388 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951870 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011626 kez ziyaret edilmiştir.