Bu sayfa : 1095448 kez ziyaret edilmiştir.
02 Nisan 2013

Sosyal harcamalar 10 yılda 7 kat arttı
 

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Gurup yönetim kurulu üyesi Mustafa Şahin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Malatya İl Müdürlüğünü ziyaret etti.

Beraberinde il Başkan yardımcısı Hakan Kahtalı ve partililerle birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Malatya İl Müdürü Oktay Taş'ı makamında ziyaret eden Milletvekili Şahin burada yaptığı konuşmada "AK Parti Hükümetlerinden önce engelli vatandaşlar için bütçelerden herhangi bir kaynak ayrılmazken 2013 bütçesine Eğitim Desteği, Evde Bakım Desteği ve Taşıma Desteği için toplam 5.095 milyar lira ödenek ayrılmıştır" dedi.

Milletvekili Şahin Sosyal harcamaların 10 yılda 7 kat'dan daha fazla artış gösterdiğini, doğrudan sosyal yardımların ise 1.162 milyardan 2013 bütçesinde 23 kat artışla  26.373 milyara yükseldiğini söyledi.

Engellilerle ilgili AK Parti iktidarları döneminde birçok çalışma yapıldığını ifade eden Milletvekili Şahin şunları kaydetti:

Özel sektörde çalıştırılan engelli işçilerin sigorta primlerinin tamamının devlet tarafından karşılanmasını sağladık. Kendi adına çalışan engellilere 5 yıl erken emekli olma hakkı getirdik.

Engellilere ait bir evin, emlak vergisinden muaf olmasını sağladık. Bakıma muhtaç engelli çocuğu olan kadın sigortalılara erken emeklilik hakkı tanıdık. Engelliler için üretilen her türlü araç ve gereci, KDV’den muaf hale getirdik. Bakıma muhtaç engelli çocuğu bulunan annelere, 5 yıla kadar erken emekli olma imkanı sağladık.

İl müdürlüğünde çalışan ve bu alanda hizmet veren kişilerin hizmet alan engellilere,yaşlılara,düşkünlere karşı yüzlerini ekşitmelerinin dahi onların devlete olan güvenlerini sarsmaya yetebileceğini vurgulayan Şahin düşkünlerin,yaşlıların ve kimsesizlerin emrinde olmak zorundayız dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Malatya İl Müdürü Ali Taş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.


Bu haber : 2418 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951993 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011752 kez ziyaret edilmiştir.