Bu sayfa : 1095339 kez ziyaret edilmiştir.
03 Nisan 2013

Muhtarlarla istişarelerde bulundu
 

 

  AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Gurup yönetim kurulu üyesi Mustafa Şahin Muhtarlar derneği Malatya şubesini ziyaret etti.

  Beraberindeki partililerle Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren'i ziyaret eden Milletvekili Şahin muhtarlarla birçok konuda istişarelerde bulundu.

  Milletvekili Şahin burada yaptığı konuşmada muhtarlarımızın bizlere iletmiş oldukları görüş ve düşünceleri önemsiyoruz.Muhtarlar Derneği Başkanımız da muhtarlarımızdan almış olduğu ortak sorunları bizlerle paylaşıyor.Hem dernek başkanımızı hem de muhtarlarımızı dinlemek için buradayız diye konuştu.

Muhtarların bazı bölgelerde sulama suyuyla ilgili sıkıntıların olduğunu Milletvekili Şahin'e iletmeleri üzerine Şahin şunları ifade etti:

   "Köylerimizde içme suyu problemi hamdolsun çözülmüş.Ancak sulama suyuyla alakalı bugüne kadar sulanamayan arazilerimizin suyla buluşması için ciddi talepler vardı.Bu konuda Orman ve Su işleri Bakanımızla,Bakan yardımcımız,müsteşarımız ve ilgili genel müdürlüklerle birçok kez görüştük.Amacımız havzası müsait olan yerlerde yeni göletler inşa etmektir.Bütün muhtarlarımızın bilmesi gereken bir şey  daha var. O da Beyler deresine yapılmasını istediğimiz bir baraj var.Onu da master planına aldırdık.Bu konuyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor.Daha kısa bir sürede yapılırsa Şahnahan'dan Şişman köyüne kadar olan ovanın büyük bir kesimini cazibesiyle sulayacak bir kaynağımız olacaktır"

Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Eren ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Şahin'e teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 


Bu haber : 2353 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951887 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011643 kez ziyaret edilmiştir.