Bu sayfa : 1095477 kez ziyaret edilmiştir.
04 Nisan 2013

Maden yatakları cari açığı kapatacaktır
 

  AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Gurup yönetim kurulu üyesi Mustafa Şahin Malatya'daki ve Doğu Anadolu bölgesindeki maden yataklarının gün yüzüne çıkarılması ve araştırılması için Mecliste verdiği araştırma önergelerinin ardından Malatya ili  Hekimhan ilçesinde yapımı devam eden  Kolin şirkete ait  maden işletme tesislerinde incelemelerde bulundu.

  Beraberindeki partililerle birlikte inşaat alanında firma yetkilileriyle görüşen Milletvekili Şahin   "Mecliste Malatya'mızda bulunan maden yataklarımızın üretime kazandırılabilmesi, uç ürünlere dönüştürülmesi için ciddi bir çalışma içersindeyiz.Hem Malatya'mız hem de Doğu Anadolu bölgesindeki madenlerle ilgili  meclis araştırması yapılması için önerge verdik.Başta buradaki maden yataklarımız olmak üzere Hekimhan'ımızda Kuluncak da,Pütürge'de ve birçok bölgemizde maden yataklarımız var.Bunların tümünün yer altı fotoğraflarının çekilip mutlaka değişik ürünlerin ülke ekonomisine kazandırılması noktasında çalışmalar yapıyoruz "ifadelerini kullandı.

  Ülke olarak en büyük sıkıntılarımızdan birinin ithalatta en büyük payın enerjiye ayrılması diyen Milletvekili Şahin  bu sebeple cari açığın kapatılmasında ve madenlerin uç ürünlere dönüştürülmesi noktasında  Malatya'mızda bu tesislerin sayısının artırılması için elimizden gelen desteği vermeye hazırız.Bu konuda siyasiler olarak kapımız 24 saat açık.İnşallah yapacağımız bir şeyler olursa bu konuda biz her zaman için sizlerle beraberiz. Malatya'nın İskenderun Demir Çelik'e alternatif olacak bir merkez olması bizim en büyük  temennimizdir.Bürokrasi ayağında karşılaşacağınız sıkıntılar olursa elimizden gelen desteği veririz diye konuştu.

 Firma yetkilileri ise Milletvekili Şahin'in tesislerini ziyaretinden oldukça memnun olduklarını ifade ederek Şahin'e ve beraberindeki heyete teşekkür ettiler.

 İnşaatın %70 oranında tamamlandığını belirten firma yetkilileri 7000 metre kare kapalı alanı olan tesislerin Ağustos ayı gibi tamamlanacağını ifade ettiler.

 


Bu haber : 2384 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 952022 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011781 kez ziyaret edilmiştir.