... error: no page, no permissions, no service ...
Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/comtr/public_html/includes/dovizler_merkez.php on line 160
Mustafa Şahin Malatya Milletvekili
Bu sayfa : 1095293 kez ziyaret edilmiştir.
05 Nisan 2013

Şahin esnafı ziyaret etti
 

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, “Muhalefet konuşuyor, biz ise iş ve hizmet yapıyoruz“ dedi.

Beraberinde AK Parti yöneticileri ile birlikte Valilik yanı Atmalı Sokak’ta esnafları ziyaret eden AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, esnafların sorunlarını da dinledi.

Esnafların bazıları, Vilayet Parkı tadilatının biran önce tamamlanması için belediye ile görüşülmesini istediler.

Esnafların Vilayet Parkı düzenleme çalışmalarının biran önce tamamlanması talepleriyle ilgili konuşan Şahin, “Vilayet Parkı beklentileri var. AK Parti İl başkanlığım döneminde belediye meclisi karar alıp duvar yıkılarak yol genişletilecekti. Yargıya başvurulunca bugüne kaldı. Kısmen çalışmalar yapılan bu bölgede yine yargıya gidilerek engellenmeye çalışıldı. Yerel yönetimler döneminde bir hizmet yapılacaksa, mutlaka bir nimetin külfeti de vardır. Belediye bir çalışma yaparken, sadece kaldırım yapmıyor. Yer altındaki hatlar da değiştiriliyor.


Kayısıdaki don hasarının giderilmesi ile ilgili de açıklamalarda bulunan AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, kayısı çiçeklerinin 18-19 Mart günleri dondan yanması nedeniyle üreticilerin mağduriyetinin giderilmesi için hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini söyleyerek, “AK Parti iktidarı döneminde tarım sigortası getirildi. Nasıl arabamızı ve evimizi sigortalıyorsak, ürünümüzü de sigortalatmamız gerekir. Ancak yaşanan don hadisesinin tespiti henüz bitmedi. Bitmeden feveran eden muhalefet konuşuyor, biz ise iş ve hizmet yapıyoruz. Bir tespit tamamlansın, ona göre bir hal çaresine bakılır. Tespit bitmeden bir şey diyemeyiz” ifadelerini kullandı.

“Kayısı çiçeği don kapsamında değildi. Bizim iktidar döneminde don kapsamına alındı. 2010 yılında dondan ciddi zarar gören çiftçimize, bizlerin talepleri ile Başbakanımızın onayladığı 94 milyon TL. çiftçimize mağduriyetleri için para ödendi, iadesiz şekilde para aktarıldı” diyen Şahin, her zaman üreticilerin yanında olduklarını vurguladı.


Bu haber : 2316 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951841 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011597 kez ziyaret edilmiştir.