Bu sayfa : 1095271 kez ziyaret edilmiştir.
09 Nisan 2013

Sağlığa ayrılan bütçe 36 katrilyon
 

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Gurup yönetim kurulu üyesi Mustafa Şahin geçtiğimiz günlerde yapımına başlanan Hekimhan Devlet hastanesinde incelemelerde bulundu.

Beraberinde İl Başkanı Bülent Tüfenkci,İl Başkan yardımcısı M.Üner Özer,İl yönetim kurulu üyeleri Mehmet Boyraz,Naci Özer,Şükrü Özdemir,Hekimhan ilçe Başkanı  İhsan Sarıtaş,il genel meclis üyesi Nebi Yiğit ve partililerle birlikte hastane alanında incelemelerde bulunan Milletvekili Mustafa Şahin, 7000 metrekareden fazla açık alanı ve 5000 metrekare kapalı alanı bulunacak olan  Hekimhan Devlet Hastanesinin Ağustos 2014'te tamamlanacağını ve hastanenin 30 yataklı olacağını söyledi.

AK Parti iktidarları döneminde sağlığa ayrılan bütçenin 3 katrilyondan 36 katrilyona çıkarıldığını hatırlatan Milletvekili Şahin bunun AK Parti iktidarlarının sağlığa verdiği değerin göstergesini olduğunu ifade etti.

Milletvekili Şahin Hekimhan için çok ciddi çalışmalar yaptıklarını ifade ederek şunları kaydetti:

Buradaki asıl amacımız insanlarımızın şehre gelmeden kendi bölgelerinde hizmet alabilmeleridir.Hekimhan'a kazandırılacak olan  30 yataklı bir hastane de diğer bütün donanımlarıyla beraber insanlarımıza hizmet verecektir. Bu bölgede her ne kadar değişik propagandalar yapılmış olsa bile biz Hekimhan için çok ciddi çalışmalar yaptık.

Ayrıca Hekimhan'ımızın su sorununu çözüyoruz.Yama dağından,40 kilometreden buraya kadar su getirmek için projelerimizi gerçekleştiriyoruz.Önümüzdeki süreç içerisinde Hekimhan'ımızın hiç bir yerinde inşallah içme suyu problemi kalmayacak.

Yerel seçimler öncesi AK Parti iktidarlarının yapmış olduğu hizmetleri sahiplenmeye çalışan acziyet içerisindeki yöneticilerin olabileceğini belirten Milletvekili Şahin "Vatandaşımız bunu zaten görüyor,biliyor.Bizim bugüne kadar sağlıkta,ulaşımda,eğitimdeki kazanımlarımızı insanlarımız artık net bir şekilde görmektedirler.Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza başta Başbakanımıza,milletvekillerimize,teşkilatımıza,il genel meclis üyelerimize böyle bir hizmeti kazandırdıkları için teşekkür ediyorum diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci ise Hekimhan bizim için önemli, Malatya'nın gelişime açık olan ilçelerinden birisi.Hekimhan için önemli olduğuna inandığımız Milletvekillerimizin katkılarıyla Hekimhan'ın içme suyu problemi önümüzdeki yıllarda tamamıyla bitecek diye konuştu.

Hekimhan İlçe Başkanı İhsan Sarıtaş ise hastane yapımına başlanması sebebiyle emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

 


Bu haber : 2411 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951819 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011575 kez ziyaret edilmiştir.