Bu sayfa : 1095465 kez ziyaret edilmiştir.
16 Nisan 2013

Çözüm sürecinin akamete uğramaması gerekiyor
 

   AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Gurup yönetim kurulu üyesi Mustafa Şahin Darende ilçesine bağlı Ayvalı Jandarma komutanlığını ziyaret etti.

   Beraberinde Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır,AK Parti İl Başkan yardımcısı Hakan Kahtalı,Malatya Belediye Başkan yardımcısı Ertan Mumcu,Kuluncak Belediye Başkanı Ramazan Nacar,il genel meclis üyesi Mehmet Boyraz ve partililerle Ayvalı Jandarma komutanlığını ziyaret eden Milletvekili Şahin komutan  ve askerlerle bir süre sohbet etti.

Burada konuşan Milletvekili Şahin çözüm sürecinin ciddi bir şekilde sonuçlanması için yoğun çaba sarf ettiklerini belirterek sürece direnenlerini ise halk nezdinde helak olacaklarını söyledi.

Bugüne kadar akan kanın,gözyaşının hiç kimseye fayda sağlamadığını vurgulayan Şahin öncelikle kendi içimizdeki bütünlüğü,kardeşliği tesis etmemiz gerekiyor. Her şeyden önce bu iç dinamiklerimizi devreye koymamız için iç barışın mutlaka tesis edilmesi gerekiyor.Bu sürecin akamete uğramaması lazım diye konuştu.

Bugüne kadar terör sorununun bertaraf edilmesi için atılan adımların beklenmedik bir şekilde baltalandığını ifade eden Şahin Turgut Özal ve Eşref Bitlis'in bu sorunla ilgili ciddi çalışmalar yaptıklarını,buna rağmen bir şekilde engellendiklerini ifade etti.

Mustafa Şahin gelmiş olduğumuz noktada inşallah bu  ülkede     Alevi'siyle,Sünni'siyle;Kürd'üyle,Türk'üyle,Lazıyla,Çerkez'iyle birbirlerinden emin oldukları dönemleri yaşayacağız diyerek kimsenin bir başkasından endişe etmesine gerek kalmadan hayatımızı sürdürmek zorundayız. Mikro manada baktığımız zaman kendi köylerimizde,beldelerimizde  Aleviyle,Sünninin,Kürtle Türk'ün bir çatışması olmamıştır.Malesef bunu istismar etmeye çalışanlar oldu.AK Parti iktidarları istismara açık olan konuları ortadan kaldırmak için hizmetleri oy versin,vermesin her kesime eşit bir şekilde ulaştırıyor ifadelerini kullandı.


Bu haber : 2263 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 952010 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011769 kez ziyaret edilmiştir.