Bu sayfa : 1095452 kez ziyaret edilmiştir.
17 Nisan 2013

Mahkeme süreci içinde aydınlığa kavuşacaktır
 

  AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümü ile ilgili, "Levent Ersöz paşanın ellerinde kesinlikle kan izlerinin, parmak izlerinin var olduğu kanaatindeyiz dedi.

  AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin,merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümü ile ilgili, "Levent Ersöz paşanın ellerinde kesinlikle kan izlerinin, parmak izlerinin var olduğu kanaatindeyiz. Özal ile ilgili yapılan en son açıklamalarda, hazırlanan iddianame onlarla bağlantılı olarak anlatılıyor. Elbette mahkeme süreci içinde bunlar aydınlığa kavuşacaktır." dedi.

 AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın yaptığı icraatlarla statükonun dışına çıktığını, bu manada yaptığı çalışmaların bir çok kesimi rahatsız ettiğini söyledi. O dönemde meydana gelen faili meçhul cinayetlere dikkat çeken Şahin, "Maalesef bugüne kadar derin devlet diye adlandırdığımız bu yapıyı bir türlü deşifre edemedik. Ergenekon davasından yatan insanlar içerisinde Levent Ersöz paşanın ellerinde kesinlikle kan izlerinin, parmak izlerinin var olduğu kanaatindeyiz. Özal ile ilgili yapılan en son açıklamalarda, hazırlanan iddianame onlarla bağlantılı olarak anlatılıyor. Elbette mahkeme süreci içinde bunlar aydınlığa kavuşacaktır." diye konuştu. Kime dayanırsa dayansın Özal’ın ölümü üzerindeki sır perdesinin kaldırılması gerektiğinin altını çizdi.

 Merhum Cumhurbaşkanı’nın eşi Semra Özal’ın, eşinin görevi başında öldürüldüğü ve şehit sayılması gerektiği yönündeki açıklamalarını da değerlendiren Şahin, "En tabi hakkıdır. Biz kamu vicdanında şehit olduğuna inanmaktayız. Biraz daha vicdanları rahatlatacak bir adım atılmış olur." dedi.

Bu haber : 2407 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951997 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011756 kez ziyaret edilmiştir.