Bu sayfa : 1095324 kez ziyaret edilmiştir.
18 Nisan 2013

Halkımızın hoşuna gitmeyen hiçbir çalışmaya imza atmayacağız
 

  AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Gurup yönetim kurulu üyesi Mustafa Şahin ilçe ve köy ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor.

  Haftanın 4 günü Malatya'da bulunan ve köy ziyaretlerine devam eden  Milletvekili Şahin  bu kez Yeşilyurt ilçesine bağlı Kadiruşağı,Çayköy ve Cumhuriyet örnek köylerini  ziyaret ederek köylülerin sorun ve sıkıntıları dinledi.

  Milletvekili Mustafa Şahin ilk olarak Cumhuriyet örnek köyü ziyaret etti.Köy  muhtarı ve köylüler tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Milletvekili Şahin köylülerle uzun süre sohbet ederek köylülerden gelen talepleri dinledi.

  Milletvekili Şahin burada yaptığı konuşmada "Bizim hesap vereceğimiz iki makam var,biri halk diğeri Hak.Ne kulun Hakkını yiyeceğiz,ne de Hakkın hoşuna gitmeyen bir çalışmaya imza atacağız.Halkımızın bütün katmanlarına karşı sorumluyuz.Biz iktidara gelene kadar bize oy verenler de olabilir,vermeyenler de olabilir.Milletvekili olduktan sonra bütün kesimlerin sorumluğunu taşımak zorundayız.Biz bugün buraya geldiysek bu sorumluluk bilinci içerisinde buraya geldik.Seçim dönemi değil.Önümüzde iki yıldan fazla genel seçimlere süre var.Saha çalışması yapıyoruz.Alanda arkadaşlarımızın karşılaşmış oldukları sorunları muhtarlarımız bizlere iletiyorlar.Bunun yanında gelip bire bir sizlerden de sorun ve sıkıntıları dinliyoruz. Köy farkı gözetmeksizin hizmetlerimizi sürdürüyoruz.Diğer köylere hangi hizmet gitmişse bu köye de o hizmet gelmiştir.Bu köy farklıydı,diğer köy farklıydı.Böyle bir düşüncemiz olmadı.Bizim literatürümüzde bu yok" ifadelerini kullandı.

Çözüm sürecine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Şahin düne kadar istismar konusu edilen Batı hizmet alıyor,Doğu hizmet alamıyor düşüncesinin çözüm sürecinin olumlu sonuçlanmasıyla birlikte yok olacağını vurgulayarak şunları kaydetti:

Biz çözüm sürecinin hayırlı bir şekilde sonuçlanması için yüreğimizi ortaya koyduk.İnsanlarımızın daha da iyi hizmet alması için gecemizi,gündüzümüze katmak zorundayız.3 ay önceye kadar kardeş kanı akıyordu.Öncesinde Alevi-Sünni çatışması yaptılar.Sağ-sol çatışması çıkardılar.Türk-Kürt ayrımı yapılmaya çalışıldı,her seferinde ülkenin değerlerini kaybettik.Canlarımızı kaybettik,insanlarımızı kaybettik.Bugün Başbakanımız da yol arkadaşlarıyla beraber bu ülkede kan akmasın,analarımızın gözyaşı akmasın,ekonomik değerlerimiz bu gibi işlere çarçur edilmesin diye bedenimizi taşın altına koyduk.

 Cumhuriyet Örnek köyü muhtarı Hasan Aslan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Milletvekili Şahin'in köylerini ziyaret edip sorunlarını dinlemesinin kendilerini oldukça mutlu ettiğini söyledi.

 Cumhuriyet Örnek köyün ardından Çayköy'ü de ziyaret eden Mustafa Şahin burada da köy muhtarı ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve sıkıntılarını dinledi.

  Son olarak Kadiruşağı köyüne geçen Milletvekili Şahin burada köy muhtarı ve vatandaşlarla geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirerek sorunlarını dinledi.

  Yeşilyurt ilçe Başkanı Fikret Çolak ise köyleri Milletvekilleri,teşkilat mensupları ve il genel meclis üyeleriyle sık sık ziyaret ettiklerini belirterek bu ziyaretlerin devam edeceğini söyledi.

Milletvekili Mustafa Şahin Çayköy ve Kadiruşağı köyünde de çözüm süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunarak birlik ve beraberliğin önemini anlattı.

Ziyarete Şahin ile birlikte İl Başkan yardımcısı Aynur Oğuzhan,AK Parti Yeşilyurt ilçe Başkanı Fikret Çolak,Yakınca Belediye Başkanı Veysel Katırcı,Bostanbaşı Belediye Başkanı Hasan Aydoğan,il genel meclis üyesi Mehmet Şireci,il yönetim kurulu üyeleri Özlem Akar,Zeynel Kayan,Emre Payza,ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

 

 

 

 

 

 

 


Bu haber : 2474 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951872 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011628 kez ziyaret edilmiştir.