Bu sayfa : 1095446 kez ziyaret edilmiştir.
23 Nisan 2013

Çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır
 

AK Parti Malatya İl Başkanlığı Sosyal İşler Birimi tarafından ‘23 Çocukla 23 Nisan Coşkusu’ adlı etkinlik düzenlendi.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, İl Başkan Vekili Hakan Kahtalı, Kadın Kolları Başkanı Emine Akkurt, Sosyal İşler Başkanı Nadir Çalık ve partililerin katılımı ile Fırat İlköğretim okulu öğrencilerinden 23 çocuğa Dede korkut Parkı’nda yemek verildi. Ardından Malatya Park’a gidilerek burada çocuklara hediyeler alındıktan sonra sinemaya geçildi.

AK Parti Milletvekili Mustafa Şahin, konuşmasında cumhuriyetin ve demokrasinin önemine vurgu yaparak parlamentonun önemini belirtti.

Şahin konuşmasında‘’Bu etkinliği düzenleyen Sosyal İşler birimimizin sizleri düşünmesi çok önemli ve manidardır. 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı denilince aklımıza sizler ve egemenliğimiz geliyor. Öncelikle bu özel günü sizlere armağan eden büyüklerimize hürmetlerimizi, saygılarımızı sunuyoruz.

93 Yıl önce bu ülkede demokratik sisteme geçişin başlangıcı olan meclisimizin açılması ile egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu tescil edilmiş oldu. Biz milletin egemenliğinin millete ait olduğunu seçimlerde sandık başına giderek özgür irademizle seçimimizi yaparak göstermiş oluyoruz. Seçtiğiniz kişiler meclise gidip sizler adına yasama görevini yerine getiriyorlar. Bizler her zaman gençliğimize, neslimize önem verdik ve bu doğrultuda hareket ettik. 25 yaşını doldurmuş her gencimizin parlamentoya gidererek milletin egemenliğini temsil etme hakkına sahip hale gelmesi gençliğimize, neslimize ne kadar önem verdiğimizin göstergesidir. Cumhuriyet ve demokrasi bizim vazgeçilmez kazanımlarımızıdır. Bugüne kadar hiçbir dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kapısına kilit vurulmadı, bundan sonra da inşallah vurulmayacak’’ ifadelerini kullandı.

İl Başkan Vekili Hakan Kahtalı, çocukların 23 Nisan Bayramını kutlayarak, ‘’ 100. yılına emin adımlarla yürüyen Cumhuriyetimizin yaşatılmasında çok önemli bir görev üstlenen Türkiye Büyük Millet Meclisi, milli egemenliğimizin vücut bulduğu çağdaş, demokratik ve hukuk ilkelerinin üstün kılındığı ülkemizde vazgeçilmez bir kurumumuzdur. Cumhuriyetimizin milli egemenlik ilkeleri çerçevesinde barış, huzur ve güvenlik içinde yaşaması, gelişmesi, çağdaşlaşması ve demokratikleşmesi için gerekli ortamın oluşmasında ve bu değerlerin sağlam temeller üzerinde yerleşmesinde kuşkusuz Türkiye Büyük Millet Meclisi en önemli noktada yer almaktadır " ifadelerini kullandı.


Sosyal İşler Başkanı – İl Başkan Yardımcısı Nadir Çalık ,Çocuk Bayramının dünyada sadece Türkiye’de yapıldığına vurgu yaparak, konuşmasında ‘’Gözlerinizdeki mutluluğu, sevinci hissedebiliyorum ve bu beni heyecanlandırıyor. Sizler Türkiye’nin geleceğinin teminatısınız ve açıdan bizler için her biriniz çok önemli ve değerlisiniz. Ben de bu mutlu ve özel gününüzü kutluyor, sevgilerimiz sunuyorum’’ ifadelerini kullandı. 
 

 


Bu haber : 2326 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

yayımlanmayacak
Bu sayfa : 951991 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1011750 kez ziyaret edilmiştir.